تات خبر
امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ - ۱۷:۲۹

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشتهارد:

مزارع موقوفه اشتهارد باید تجمیع و افراز شود

حجت الاسلام امینی: مرز های بسیار از زمین ها با توجه به کمبود آب و نبود کشت محصول در حال نابودی است و از طرفی جذب سرمایه گذار برای چند صد متر معنا ندارد، اگر زمین ها تجمیع شود، افراد و شرکت های مختلفی علاقه مند به سرمایه گذاری هستند و با همین سرمایه گذاری زمین ها احیا خواهد شد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، حجت الاسلام امینی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشتهارد در مصاحبه خبرنگار تات خبر، با اشاره به اینکه وقف یکی از سنت های پیامبر اعظم و یادگاری اهل بیت و امیرالمومنین(ع) است، گفت: به حق اشتهارد دارالمومنین است چرا که قدیمی ترین موقوفه استان البرز و استان تهران در شهرستان اشتهارد قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در سالهای اخیر متحول شده است، گفت: سازمان اوقوف و امور خیریه در سالهای اخیر در کار های خود رویکردی فرهنگی را در پیش گرفته است و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت محوری خود را به سوی تبدیل بقاع متبرکه و آستان امام زادگان به قطب فرهنگی قرار داده است.

حجت الاسلام امینی افزود: از جمله کار های فرهنگی انجام شده میتوان به اجرای برنامه های مختلف برای رشد رشد کمی و کیفی حافظان قران اشاره کرد.

وی با بیان این نکته که گستردگی موقوفات در اشتهارد باعث بروز مشکلات گوناگون خواهد شد، گفت: در شهرستان اشتهارد، در حوزه ی وقف با توجه به گستردگی موقوفات مخصوصا در مزارع اشتهارد، مشکلات گوناگونی از قبیل پراکندگی زمین های موقوفه مواجه هستیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشتهارد افزود: تا زمانی که مزارع اشتهارد تجمیع و افراز نشود و سند مالکیت برای آن گرفته نشود، احساس بنده این است که شرمنده آیندگان خواهیم شد.

وی جلوگیری از نابودی مرز زمین ها و همچنین اشتیاق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری را از جمله فواید تجمیع و افراز زمین ها دانست و گفت:  مرز های بسیار از زمین ها با توجه به کمبود آب و نبود کشت محصول در حال نابودی است و از طرفی  جذب سرمایه گذار برای چند صد متر معنا ندارد، اگز زمین ها تجمیع شود، افراد و شرکت های مختلفی علاقه مند به سرمایه گذاری  هستند و با همین سرمایه گذاری زمین ها احیا خواهد شد.

حجت الاسلام امینی ادامه داد: عدم امکان ازدواج آسان، وجود بیکاری، عدم وجود مرکز مشاوره مذهبی برای کاهش طلاق در خانواده ها از جمله مشکلات جامعه شیعی کشورمان است که با امر وقف قابل حل است.

وی در پایان گفت: آستان مبارک امام زاده ها در حال تخریب است و از خیرین محترم تقاضا داریم در تعمیر و نگه داری از این آستان مبارکه ما را یاری بفرمایند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما