تات خبر
امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ - ۱۹:۱۱

بیوگرافی مهدی ترابی بازیکن اشتهاردی تیم ملی و پدیده ی لیگ برتر

بازیکن محجوب و محبوب این روزهای فوتبال ایران سال ۱۳۷۳ در خانواده ای کاملا مذهبی متولد شد و…

به گزارش اختصاصی تات خبر، بازیکن محجوب و محبوب این روزهای فوتبال ایران سال ۱۳۷۳ در خانواده ای کاملا مذهبی متولد شد . پدرش از اهالی فرهنگ و مادرش نیز خانه دار است.کوچه های دور حرم محله صیادیه محل رشد و نمو این جوان بسیجی بود . شکوفایی استعداد فوتبالی این جوان بسیجی در همان سال های مقطع تحصیلی ابتدایی در مسابقات پایگاه های بسیج بود . وی که عضو فعال پایگاه بسیج امام سجاد (ع) مسجد امام رضا (ع) در شهرک آیت الله طالقانی بود، از همان دوران کودکی در تیم فوتسال این پایگاه عضویت داشته و زیر نظر پدرش که آن روزها تصدی فرماندهی پایگاه امام سجاد (ع) را بر عهده داشت در کنار فوتبال در کار های فرهنگی نیز حضور موثری داشت. بیشترین نمود و افتخاراتش در زمینه فوتسال تا دوران دبیرستان در مسابقات بسیج بود که آن روزها تنها نهاد شهر اشتهارد بود که به فکر ورزش نسل های پایه بود، رخ داده است.

هرچند که هم اکنون نیز اگر بسیج به عنوان ارگانی پیش قدم برگزاری مسابقات ورزشی نگردد، محدود ارگانهایی یافت می شوند که به خود همت برگزاری مسابقات را بدهند حتی اگر از وظایف اصلی آنها باشد . مهدی ترابی در دوران دبیرستان به عضویت تیم منتخب دانش آموزان شهرستان در آمد و با درخشش خود در مسابقات دانش آموزان استان البرز توانست به بازیکن کلیدی و اصلی تیم منتخب استان در آید . او به همراه تیم منتخب استان در مسابقات کشوری که در استان لرستان برگزار می شد شرکت نمود و توانست مقام اولی را به همراه هم تیمی هایش کسب نماید.ناگفته نماند که در آن ایام دو تن از مربیان ورزشی و بسیجی شهر (سعید غلامی و آقای مهدی نمکی ) نیز همراه تیم قهرمان بوده اند .

اما راه مهدی ترابی آن زمانی به صورت حرفه ای به سمت فوتبال کشیده شد که وی در تست سالانه تیم سایپا شرکت کرد . ۳ ماه رفت و آمد های پیاپی فوتبالیست جوان از اشتهارد تا تهران و گذراندن تست های مختلف نشان دهنده همت مهدی در راه رسیدن به فوتبال حرفه ای بود .با توجه به حمایت همه جانبه خانواده از مهدی ، وی  توانست خود را در تست های تیم سایپا به اثبات برساند و به تیم اصلی سایپا راه پیدا کند . مهدی ترابی که هم اکنون در تیم سایپا بازی می کند و توانسته است جایی برای خود در تیم ملی ایران باز کند، همیشه موفقیت های خود را مدیون دعای پدر و مادر و همراهی آنها دانسته است.

بازیکن محبوب کیروش ، بارها بسیجی بودن خود را نشان داده است، همین امر  نشان دهنده ی این است که شاید عرصه فعالیت عوض گشته باشد اما هیچ گاه هدف عوض نمی گردد .گرفتن عکس یادگاری با جمله ی “من عاشق مبارزه با صهیونیسم هستم” و انتشار آن در فضای مجازی خود بیانگر و نشاندهنده اوج بسیجی گری این ورزشکار دوست داشتنی می باشد.یکی دیگر از کارهایی که از این جوان ورزشکار انقلابی باعث خوشحالی امت حزب الله شد این بود که وی جایزه پدیده لیگ برتر فصل ۹۴-۹۵ خود را که دست یافتن به آن آرزوی هر بازیکنی است را به خانواده شهید مدافع حرم ، شهید مهدی عسگری اهدا نمود تا بار دیگر اثبات نماید که مومن انقلابی در هیچ چارچوبی نمی گنجد و متناسب با محیط انجام وظیفه خود می تواند به اعتلای اسلام کمک نماید.

جای دارد که اذعان نماییم که حرکات وی در جایگاه یک بازیکن محبوب و معروف فوتبال ما را به یاد جمله حضرت آقا می اندازد که فرمودند : هر کس در هر جایگاهی قرار دارد ،آنجا را مرکز دنیا قرار دهد .

دیدگاه شما