تات خبر
امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ - ۵:۰۴

برگزاری مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در مدرسه ی حضرت مریم اشتهارد

هجدهمین مانور سراسری زلزله همزمان با سراسر کشور در مدرسه ی حضرت مریم شهرستان با شعار “مدرسه ی ایمن، جامعه تاب آور”برگزار شد.

به گزار ش اختصاصی تات خبر، مرتضی غلامی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر، اظهار کرد: هجدهمین مانور سراسری زلزله همزمان با سراسر کشور در مدرسه ی حضرت مریم شهرستان با شعار “مدرسه ی ایمن، جامعه تاب آور”برگزار شد.

وی در ادامه افزود: در این مانورها پس از ارائه آموزش های مورد نیاز در زمینه پناه گیری و تخلیه اضطراری در زمان زلزله تیم امدادی اعزامی دستگاه های مختلف عملیات های برقراری نظم عمومی و ترافیکی، جست و جو و نجات، اطفای حریق، کمک های اولیه و اسکان آسیب دیدگان را اجرا کردند.

غلامی گفت: در این مانور ۶۰ نفر از دانش آموزان به طور مستقیم در مانور شرکت داشتند و اقداماتی از قبیل زدن چادر، انتقال صحیح مصدومین، پانسمان و… را به صورت عملی تمرین کردند و همین طور بقیه ی دانش آموزان شرکت کننده در این مانور اقداماتی از قبیل پناه گیری در نقاط ایمن، خروج ایمن و حفظ آرامش را تمرین کردند.

وی در پایان گفت: در این مانور دستگاه های مختلفی شامل اورژانس ۱۱۵، آتش نشانی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی  نیز همکاری کردند.

انتهای خبر/

دیدگاه شما