تات خبر
امروز : یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۴:۴۷

در اشتهارد شناسی 2 خواهیم خواند;

غار نمکی اشتهارد ناشناخته ترین مکان طبیعی شهرستان+تصاویر

در اشتهارد شناسی ۲ با غار نمکی اشتهارد که آن را میتوان ناشناخته ترین ظرفیت توریستی شهرستان نامید، بیشتر آشنا خواهیم شد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، بناهای تاریخی، مناطق جذاب طبیعی، وجود شهرک های صنعتی و چهار فصل بودن شهرستان اشتهارد واقع در جنوب غربی استان البرز، آن را تبدیل به شهرستانی مستعد برای جذب توریست کرده است ولی به دلیل اینکه بسیاری از مکان ها و ظرفیت های آن ناشناخته مانده است لذا گروه اشتهارد شناسی تات خبر سعی کرده است این ظرفیت ها را به عموم مردم معرفی کند.

در اشتهارد شناسی ۲ با غار نمکی اشتهارد که آن را میتوان ناشناخته ترین ظرفیت توریستی شهرستان نامید، بیشتر آشنا خواهیم شد:

این مکان طبیعی را می توان در شمال شهرستان اشتهارد جایی میان تپه های رنگین و شمال رودخانه شور اشتهارد پیدا کرد. راحت ترین راه دسترسی به این مکان از داخل شهر اشتهارد و محله ی پایین محله است.

این غار در یک محیط کاملاً فرسایشی و کویری واقع شده و خود در نتیجه فرسایش آبی و شسته شدن ماسه و نمک توسط آب باران به وجود آمده است.

غار نمکی اشتهارد دارای ۳ دهانه می‌باشد که دهانه اصلی در ارتفاع ۱۲۲۰ متری از سطح دریا قرار دارد. در ابتدای ورود به غار جریانی از نمک دیده می‌شود که از یک دهانه وارد و از دهانه دیگر خارج می‌شود. این غار نمکی حدود ۳۵۰ متر طول دارد و داخل تالارهای آن قندیل‌های زیبای نمکی دیده می‌شود که سبب به وجود آمدن مناظر بدیع و زیبا شده است.

همان طور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید با وجود صعب العبور بودن مسیر منتهی به غار و همچنین ورود به غار هر ساله گردشگران بسیاری از این غار دیدن می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما