تات خبر
امروز : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۹:۲۵

انتقال فرهنگ های مختلف با مهاجرت نیروی کار به اشتهارد/آیا کارهای فرهنگی مناسب در قسمت های غیر بومی شهرستان انجام می پذیرد؟!

وجود شهرک صنعتی اشتهارد موجب شده است فرهنگ های مختلف وارد شهر اشتهارد شود که همین امر باعث بالا رفتن آمار جرم و جنایت شده است لذا توجه مسئولین به مناطق مهاجر نشین را می طلبد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، شهرستان اشتهارد یکی از شهر های مذهبی استان البرز است که از قدیم الایام به خاطر تربیت عالمانی بزرگ، امام زاده ها و مردم مؤمن به دارالمؤمنین معروف است.

به همین دلیل است که باعث شده است شاهد فرهنگ مذهبی و ولایت مدار در این شهرستان باشیم و همچنین کمتر شاهد بدحجابی، فساد ها اخلاقی، دزدی، اعتیاد و…هستیم.

ولی زنگ خطر برای از بین رفتن فرهنگ خوب این شهرستان از سال ۷۲ با تأسیس یکی از بزرگ ترین شهرک های صنعتی اشتهارد زده شد. تأسیس این شهرک باعث شد تا نیرو های کار از اقصی نقاط کشور در اشتهارد ساکن شوند تا جایی که هم اکنون بعد ۲۳ سال می توان به جرأت گفت نزدیک نیمی از جمعیت ساکن این شهرستان را غیر بومیان تشکیل می دهد.

همین امر موجب شده است فرهنگ های مختلف با سلیقه های مختلف را در شهرستان شاهد باشیم تا حدی موجب مشکلات گوناگونی از قبیل بالا رفتن آمار طلاق، جرم و جنایت و … شده است.

ولی مسأله ای که جای تأمل دارد این است که کار های فرهنگی مناسب و کافی در محله های مهاجر نشین شهرستان صورت نگرفته است برای مثال مسجد تازه تاسیس در مسکن مهر اشتهارد حتی در زمان های اقامه ی نماز بسته است چه برسد به اینکه کارهای فرهنگی در این مکان صورت پذیرد.

این در حالی ایست همواره شاهد افراط کارهای فرهنگی دربعضی از نقاط شهرستان هستیم که عموماً افراد بومی ساکن این محله ها هستند.

در نهایت باید گفت: لازم است مسئولین می بایست توجه ویژه ای به مناطق مهاجر نشین از قبیل مسکن مهر، مجتمع های ۱۴۴ و ۱۲۴ واحدی، کارمندان و… داشته باشند و بودجه های فرهنگی را بیشتر در این محله ها هزینه کنند تا در آینده شاهد از بین رفتن فرهنگ بومی شهرستان نباشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما