تات خبر
امروز : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۵:۰۵

مترو در اشتهارد از شایعه تا واقعیت/نیاز صنعت اشتهارد به مترو

وجود بیش از ۲۰۰۰ کارخانه فعال، نیمه فعال و راکد در شهرک های صنعتی اشتهارد و همچنین تردد بیش از ۲۵۰۰۰ نیروی کار به این شهرک ها که قسمت اعظمی از آنها از کرج و تهران عازم اشتهارد می شوند، از جمله دلایلی است که نیاز این شهرستان را به متروی متصل به کرج و تهران نشانن میدهد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، وجود بیش از ۲۰۰۰ کارخانه فعال، نیمه فعال و راکد در شهرک های صنعتی اشتهارد و همچنین تردد بیش از ۲۵۰۰۰ نیروی کار به این شهرک ها که قسمت اعظمی از آنها از کرج و تهران عازم اشتهارد می شوند، از جمله دلایلی است که نیاز این شهرستان را به متروی متصل به کرج و تهران نشان میدهد.

فواید وجود مترو در اشتهارد را میتوان از ۲ جنبه بررسی کرد:

اول اینکه همان طور که گفته شد بسیاری از کارگران این شهرک ها از شهرهای کرج و تهران یعنی از فاصله ی ۵۰ تا ۱۲۰ کیلومتری هر روز عازم اشتهارد می شود و با وجود خط مترو تا اشتهارد، میتوانند این مسیر را هم با سرعت بیشتر و همچنین با هزینه ی کمتر سفر کنند.

دوم اینکه انتقال راحت و ارزان کارگر به شهرستان با بالا رفتن کارایی کارگران به دلیل خستگی کمتر ناشی از رفت و آمد با مترو باعث بالا رفتن کارایی تولیدات کارخانه های نیز می شود.

اما آیا خط مترو به اشتهارد خواهد رسید یا خیر؟!

بار های از زبان مسئولین اشتهارد به خصوص ابوالفضل اینانلو فرماندار اشتهارد شنیده شده است که دولت قصد کشیدن خط مترو از فرودگاه پیام به اشتهارد را دارد، سخنانیکه هیج وقت رنگ و بوی واقعیت به خود نگرفته است و به نظرهم نمیرسد اجرایی شود چرا که سال هاست سرنوشت خط مترو به شهر هشتگرد و پرند بلاتکلیف مانده است، خطوط مترویی که کم هزینه تر و مهمتر از خط متروی اشتهارد است.

البته باید منتظر ماند و دید که اولویت های مسئولین به چه شکل پیش می رود مخصوصا اینکه کلنگ ساخت “شهرک صنعتی اشتهارد ۲” به زمین زده شده است.

 

دیدگاه شما