تات خبر
امروز : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۵:۲۴

برگزاری مراسم بزرگ جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان اشتهارد/تصاویر

مراسم بزرگ جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان اشتهارد، روز ۱۸ بهمن با حضور امام جمعه شهرستان، در مصلای بقیه الله الاعظم(عج) برگزار شد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، مراسم بزرگ جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان اشتهارد، روز ۱۸ بهمن با حضور امام جمعه شهرستان، در مصلای بقیه الله الاعظم(عج) برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام خالقپرست با بیان اینکه نماز خواندن، روزه گرفتن و … حق انسان برای رسیدن به کمال و سعادت الهی است، گفت: جشن تکلیف یعنی اینکه نوجوان به مرحله‌ای رسیده که این قابلیّت را پیدا کرده که خدای متعال با او حرف بزند. تکلیف یعنی مأموریّتی که خدای متعال به شما می دهد که اگر این مأموریّت را به بهترین وجهی انجام بدهید، زندگی شخصی خودتان و زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی را به خوشبختی نزدیک میکنید؛ این معنای تکلیف است.

وی در ادامه گفت: انسان تا وقتی‌که به مرحله‌ی تکلیف نرسیده، قابلیّت این را ندارد که با خدای متعال حرف بزند یا خدا با او حرف بزند و به او مأموریّت بدهد.

امام جمعه اشتهارد افزود: وقتی شما به تکلیف می رسید، معنایش این است که این لیاقت را، این قابلیّت را، این شخصیّت را پیدا کرده‌اید که خدای بزرگ، آفریننده‌ی جهان و انسان، شما را مخاطب قرار می دهد، به شما مأموریّت می دهد، شما را مورد احترام خودش قرار می دهد. جشن تکلیف در حقیقت جشن تشرّف یک انسان، یک نوجوان به ساحت لطف و توجّه پروردگار است؛ این را قدر بدانید.

وی در پایان جشن عبادت و تكليف دانش آموزان را به آن ها و پدران و مادرانشان تبريك عرض کرد و در پایان این مراسم سوالاتی از طرف امام جمعه مطرح شد و یه کسانی که پاسخ درست دادند جوایزی اهدا شد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما