تات خبر
امروز : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۲

خسارت قابل توجه به کشاورزان تا این لحظه اعلام نشده است/ دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن تولید سالانه کشاورزی در البرز

سید مجید موسوی گفت: محصولات کشاورزی استان البرز متناسب با وضعیت جغرافیایی آن و مقاوم به سرما است که خوشبختانه تا این لحظه گزارشی مبنی بر خسارت قابل توجه برف و سرما به اراضی کشاورزی اعلام نشده است.

گروه استانی «تیتریک»، سید مجید موسوی، مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز در گفتگو با خبرنگار“تیتر۱” گفت:  محصولات کشاورزی استان البرز متناسب با وضعیت جغرافیایی و منطقه سردسیر آن مقاوم به سرما است.

وی در خصوص فصل بارش برف و باران و خسارات احتمالی کشاورزان گفت: استان البرز متناسب با وضعیت جغرافیایی خود همواره متوجه بارش شدید برف و باران و شدت سرما است و از این رو با پیش بینی هایی در این زمینه انجام شده؛ محصولات کشاورزی از لحاظ هایی که مناسب و مقاوم به سرما باشند در استان کشت گردیده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز با بیان خوشبختانه تا این لحظه گزارشی مبنی بر اینکه خسارت قابل توجهی به اراضی کشاورزی وارد شده اعلام و دریافت نکرده ایم اظهار داشت: از شهرستان ها پیگیر هستیم که اگر مورد و مشکلی در این خصوص در باغات و اراضی کشاورزی رخ داد، اقدامات لازم را به عمل آوریم.

موسوی در خصوص خسارت احتمالی و تمهیدات مورد نظر در این خصوص به کشاورزان و باغداران توضیح داد: تمهیدات ویژه ای در این زمینه در نظر گرفته شده است، به همین منظور کمیته ویژه ای در استان در این زمینه وجود دارد که رسیدگی لازم را انجام می دهد.

وی افزود: به عنوان مثال نسبت به ارائه تسهیلات بانکی در خصوص خسارت اقداماتی در نظر گرفته می شود و یا اگر تسهیلات بانکی از طرف باغداران دریافت شده در بحث های دیگری خدمات رسانی انجام می شود.

در پایان مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز خاطر نشان کرد: ۷۵ هزار اراضی کشاورزی داریم که از این تعداد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصولات زراعی، باغی و در کنار آن تولیدات دامی بدست می آید و از لحاظ تولید و عملکرد وضعیت خوبی در استان وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما