تات خبر
امروز : پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۵:۴۳

فرماندار اشتهارد:

ستاد مدیریت بازار در اشتهارد راه‌اندازی شد

فرماندار اشتهارد گفت: ستاد مدیریت بازار ویژه ایام نوروز در این شهرستان راه‌اندازی شد.

ابوالفضل اینانلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن روزهای پایانی سال، طبق سال‌ها و سنوات گذشته باید اقدامات لازم برای تأمین مایحتاج ضروری مردم و همچنین کنترل بازار و قیمت‌ها از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام شود.

وی افزود: هرساله مردم ما بر اساس آئین‌های سنتی در ایام نوروز به دید و بازدید و صله رحم می‌پردازند و از سوی دیگر مایحتاج خود را در این ایام خریداری و تأمین می‌کنند.

فرماندار شهرستان اشتهارد تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای سودجو با سوءاستفاده از نیاز مردم، در این ایام قیمت‌ها را به صورت غیرقانونی و غیرمجاز افزایش داده و عاملی برای عدم رضایت‌مندی شهروندان می‌شوند.

اینانلو گفت: با توجه به اینکه تأمین نیازهای مردم و همچنین نظارت بر بازار از جمله وظائف اصلی مسؤولان است،‌ ستاد مدیریت بازار ویژه ایام نوروز در شهرستان اشتهارد راه‌اندازی شده است.

وی بیان داشت: در این ستاد دستگاه‌های اجرایی مربوطه از جمله اداره صنعت، واحدهای صنفی، نهادهای نظارتی، تعزیرات و … حضور داشته و ریاست آن نیز با فرماندار است.

عالی‌ترین مقام اجرایی در شهرستان اشتهارد افزود: خوشبختانه با تلاش‌های خوب صورت گرفته، مایحتاج ضروری مردم برای ایام نوروز به ویژه مواد غذایی، میوه، انواع شیرینی و خشکبار تأمین شده و هیچ دغدغه‌ای بابت کمبود این اقلام نخواهیم داشت.

اینانلو ادامه داد: زمانی که نیاز مردم به طور کامل در بازار موجود باشد، افزایش غیرقانونی و غیرمجاز قیمت‌ها هیچ توجیهی نداشته و نهادهای نظارتی و بازرسی موظف شدند تا در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی با متخلفان برخورد قاطع و قانونی داشته باشند.

وی اظهار داشت: از ابتدای اسفند ماه تا پانزدهم فروردین ماه سال آینده، نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی به صورت بی‌وقفه و سرزده انجام می‌شود و کوچک‌ترین تخلفی در حوزه گران‌فروشی و کم‌فروشی با برخورد قانونی روبه‌رو خواهد بود.

فرماندار شهرستان اشتهارد افزود: از مردم نیز انتظار داریم تا با دستگاه‌های مربوطه و بازرسان همکاری داشته و ضمن عدم خرید از واحدهای گران‌فروش و کم‌فروش، موضوع را به صورت مستند به بازرسان اطلاع دهند.

انتهای پیام/۲۳۰۲/ی۳۰/

دیدگاه شما