تات خبر
امروز : یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۳:۱۶

کارشناس خانواده در مصاحبه با خبرنگار تات خبر;

خیانت همچنان دلیل اول طلاق بین خانواده های اشتهارد/برخی آثار مخرب ماهواره را جدی نمیگیرند

اسماعیل مرادی: خیانت زوجین به یکدیگر بالاترین درصد را بین دلایل طلاق زوجین در سطح کشور را به خود اختصاص داده است که اشتهارد نیز در این خصوص همانند اکثر نقاط کشور است.

به گزارش اختصاصی تات خبر، اسماعیل مرادی کارشناس خانواده در مصاحبه با خبرنگار تات خبر، با اشاره به بالا رفتن آمار طلاق در اشتهارد گفت: در سالهای اخیر با بالا رفتن تعداد آمار پرونده های خانوادگی در دادگاه ها، آمار طلاق نیز افزایش یافته است.

وی در ادامه افزود: خیانت زوجین به یکدیگر بالاترین درصد را بین دلایل طلاق زوجین در سطح کشور را به خود اختصاص داده است که اشتهارد نیز در این خصوص همانند اکثر نقاط کشور است.

کارشناس خانواده در ادامه در خصوص دلایل این امر گفت: تاثیرات تماشای ماهواره از جمله دلایل اصلی خیانت زوجین به یکدیگر است، مطلبی که خود زوجین نیز به آن اعتراف می کنند و آن را سرمنشا دلایل دیگر طلاق از جمله چشم و هم چشمی می دانند.

وی در ادامه توضیح داد: خانواده ها با تماشای ماهواره و انتقال فرهنگ تجملاتی غرب به زندگی خود، موجب ایجاد توقعات بالا در خود می شوند تا این حد که زوجین بعد از طلاق به این نکته اشاره دارند که قبل از تماشای ماهواره هیچ کدام از انتظارات دوران زناشویی را خواستار نبودند و متاثر از تبلیغات گول زننده ی ماهواره و مقایسه ی زندگی دیگران با خود، بوده اند.

مرادی در پایان خاطر نشان کرد: برخی ها با وجود اطلاع رسانی کامل تلویزیون و کارشناسان و زمانی متوجه تاثیرات منفی آن می شوند که کار از کار گذشته است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما