تات خبر
امروز : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۵:۴۰

مدیران ناکارآمد باعث مرگ تحصیل و اشتغال در شهرستان اشتهارد

مرکز فنی حرفه ای شهرستان اشتهارد یکی از مجهز ترین مرکزهای فنی حرفه ای استان است که متاسفانه استقبال خوبی از طرف مردم اشتهارد نشده است برای مثال بنا به گفته ی مدیر این مرکز به اعتبار یک میلیارد تومان هزینه ی دستگاه های رشته ی تراشکاری در این مرکز است و می توان گفت بروز ترین دستگاه های آموزش این رشته در این مرکز وجود دارد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، مرکز فنی حرفه ای شهرستان اشتهارد یکی از مجهز ترین مرکزهای فنی حرفه ای استان است که متاسفانه استقبال خوبی از طرف مردم اشتهارد از آن نشده است، بنا به گفته ی مدیر این مرکز به اعتبار یک میلیارد تومان هزینه ی دستگاه های  رشته ی تراشکاری در این مرکز است و می توان گفت بروز ترین دستگاه های آموزش رشته تراشکاری در این مرکز وجود دارد.

این مرکز می تواند بهترین گزینه برای کارگران شهرک صنعتی اشتهارد باشد که معمولا از حقوق دریافتی خود مطابق با زحماتی که در کارخانجات می کشند راضی نیستند، این کارگران می توانند با فراگرفتن حرفه ای خاص در مرکز فنی و حرفه ای علاوه بر بالابردن سطح شغلی خود و افزایش حقوق برای خود شغل ایجاد کنند ولی متاسفانه شاهد ارتباط ضعیف بین مردم شهرستان با این مرکز آموزشی هستیم.

از دو طریق می توان این ارتباط ضعیف را از بین برد، اول اینکه مسئولین می توانند با اطلاع رسانی خدمات این مرکز به مردم و همچنین اجرای طرح های انگیزشی بین آنها به خصوص بین افرادی که از سواد پایین تری برخوردار هستند موجب رونق هرچه بیشتر مرکز آموزش فنی حرفه ای اشتهارد و به طبع آن ایجاد شغل شوند.

راه دوم شرکت دادن کارگران مستعد کارخانه های شهرک صنعتی بزرگ اشتهارد در کلاس های مرکز فنی حرفه ای است به این دلیل که خدمات این مرکز به صورت رایگان ارائه می شود، می تواند باعث افزایش سطح کارایی کارگران کارخانه ها و در نهایت باعث افزایش سطح کیفی و کمی تولید شود ولی متاسفانه به جز تعداد معدود، اکثر کارخانه های اشتهارد از این نکته غافل هستند.

با یک برنامه ریزی مناسب و بدون هزینه ی خاصی هم از طرف مسئولین اجرایی شهرستان و همچنین صاحبان صنایع با استفاده از کلاس های رایگان مرکز فنی و حرفه ای شهرستان می توانیم شاهد رونق این مرکز در شهرستان اشتهارد شویم و همچنین باعث افزایش سطح علمی مردم شهرستان و کاهش بیکاری باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما