تات خبر
امروز : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ - ۱۹:۳۱

از ایجاد روحیه معنوی تا رونق کسب و کار/رضایت کاسبان اشتهاردی از اجرای طرح “بازار اسلامی”

نزدیک به ۳ ماه از اجرای طرح “بازار اسلامی” در شهرستان اشتهارد می گذرد و اکثر افراد این طرح را بسیار عالی دانستند و اعتقاد داشتند برکت زیادی برای کار و زندگی مردم خواهد داشت.

به گزارش اختصاصی تات خبر، نزدیک به ۳ ماه از اجرای طرح “بازار اسلامی” در شهرستان اشتهارد می گذرد، در این طرح که به همت پایگاه بسیج و ائمه جماعات مساجد در حال اجراست، تمامی مغازه های اطراف مساجد ۲۰ دقیقه قبل از نماز، کاسبی خود را متوقف کرده و برای اقامه نماز جماعت به مسجد می روند.

حال بعد از گذشت یک فصل از اجرای این طرح به سری به بازار شهرستان زدیم تا تاثیر آن را مشاهده کنیم و صحبتی کوتاه با کاسبان بازار داشته باشیم.

یکی از کاسبان استقبال بازاری ها از این طرح را خوب ارزیابی می کند و می گوید: خیلی از مشتری ها نسبت به این کار جذب شدند و اعتقاد دارند شخصی که به نماز می رود انسان متدینی ست لذا باعث افزایش کسب و کار شده است.

فرد دیگری اجرای این طرح را همانند یک زنگ تفریح برای مغازه داران می داند تا رفع خستگی کنند و می گوید: این طرح علاوه بر بار معنوی آن یک نوع تنوع و ایجاد روحیه است که کاسب را دوباره به سمت مغازه می کشاند.

در محله ای دیگر کاسبی می گوید: بعضی از مغازه داران کالا هایی دارند که نمی توانند آن ها را رها کنند و برای نماز به مسجد بروند به همین خاطر با هماهنگی با دیگر کاسبان در روز یکی از آن ها برای مراقبت از کالا می ماند و باقی به مسجد می روند.

فرد دیگری از هیئت امنای مساجد گله کرد و گفت: اگر هیات امنای مساجد با مردم به خوبی رفتار کنند، افراد بیشتری به سمت مسجد جذب می شوند اما در برخی از مساجد این افراد فضا را برای جوانان و بزرگسالان نماز گذار دشوار می کنند، هیئات امنا هم میتواند مردم را جذب مسجد بکند اما متاسفانه بعضی این را نمی دانند اما در کل تعطیلی مغازه و رفتن به مسجد برای اقامه نماز علاوه بر ثواب و بالا رفتن مقام انسان نزد خدا، کار و زندگی را نیز برکت می دهد.

در کل اکثر افراد این طرح را بسیار عالی دانستند و اعتقاد داشتند برکت زیادی برای کار و زندگی مردم خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما