تات خبر
امروز : شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۶:۳۷

کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه بانوان در شهرستان اشتهارد برگزار شد+تصاویر

کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه بانوان در سالن شهید مطهری شهرستان اشتهارد با حضور بانوان اشتهاردی، کارشناس برنامه سمت خدا، حجت الاسلام ماندگاری و تنی چند از مسئولین در غروب ۱۸فروردین (روز جمعه) برگزار شد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه بانوان در سالن شهید مطهری شهرستان اشتهارد با حضور کارشناس برنامه سمت خدا، حجت الاسلام ماندگاری، بانوان اشتهاردی و تنی چند از مسئولین در غروب ۱۸فروردین (روز جمعه) برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام ماندگاری اظهار داشت: جهت دست‌یابی به هدف سبک زندگی اسلامی باید از یک سو تعریفی صحیح از سبک زندگی تبیین کرد و از سوی دیگر، با شناسایی عوامل اختلال در سبک زندگی اسلامی که عموماً در اثر جنگ نرم غرب صورت پذیرفته است، راه کارهایی جهت بنیان نهادن سبک زندگی اسلامی همگام با پیشرفت‌های جهان امروز معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه اسلام را می‌توان اصلی‌ترین حامی و مدافع حقوق زنان به شمار آورد گفت: نه تنها حقوق زن در اسلام نادیده گرفته نشده، بلکه در تمامی احکام و دستورات آن ظرافت روح و جسم زن در نظر گرفته شده، مسأله‌ای که هرگز در نظریه‌های فمینیستی و به اصطلاح بشر دوستانه غرب دیده نشده است.

حجت الاسلام ماندگاری در ادامه افزود: خطا در الگوگیری غلط خانواده‌ها و جوانان سبب افزایش ناسازگاری بین زن و مرد، مصرف گرایی، تغییر نوع پوشش و… شده است. باید مراقب باشیم تا شیوه‌های جدید زندگی با فرهنگ دینی ما سازگار باشد و به تغییر ارزش‌ها و اعتقادات ما نینجامد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد و ادامه داد: حضرت فاطمه الزهرا (س) بهشتی بودند و هیچ گاه تاب ماندن در دنیای فانی را نداشتند، لذا بانوان نیز باید از مکتب و سیره این بانوی بزرگ الگو پذیر بوده، مسیر زندگی خود را در راستای خشنودی خداوند متعال و حضرت فاطمه الزهرا (س) شکل دهند.

به مناسبت میلاد باسعادت امام جواد الایمه (ع) این مراسم با مولودی خانی همراه بود در ادامه تصاویری از این مراسم را مشاهده می کنید:

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما