تات خبر
امروز : یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۴:۱۵

رئیس هیأت شطرنج شهرستان اشتهارد خبر داد:

استعداد یابی و تشکیل کلاس های آموزشی شطرنج در شهرستان اشتهارد در آینده ی نزدیک

از انجایی که ورزش شطرنج فواید زیادی همچون افزایش خلاقیت و حافظه، پرورش هر دو طرف مغز، جلو گیری از الزایمر و غیره است لذا این هیئت در نظر دارد در قدم بعدی وارد مرحله ی استعداد یابی و تشکیل کلاس های امورشی با همکاری اداره اموزش و پرورش شود.

به گزارش اختصاصی تات خبر، سعید حبیبی رئیس هیأت شطرنج شهرستان اشتهارد در مصاحبه با خبرنگار تات خبر گفت: هیأت شطرنج با همکاری شهرداری و اداره ورزش موفق شد در ورزشگاه “حجاب”، فضایی را به عنوان خانه شطرنج برپا کند.

وی در ادامه افزود: از انجایی که ورزش شطرنج فواید زیادی همچون افزایش خلاقیت و حافظه، پرورش هر دو طرف مغز، جلو گیری از الزایمر و غیره است لذا این هیئت در نظر دارد در قدم بعدی وارد مرحله ی استعداد یابی و تشکیل کلاس های امورشی با همکاری اداره اموزش و پرورش شود.

سعید حبیبی بیان داشت: این رشته ی ورزشی نیاز به کمک های مسئولین دارد تا بین جوانان شهرستان جای خود را پیدا کرده و از حالت مبتدی خارج و به مرحله قهرمانی برسد.

وی خاطر نشان کرد:در همین راستا اقدام به برگزاری مسابقه کرده ایم که اولین دوره مسابقات سریع ریتد جام رسول اکرم شهرستان اشتهارد ذر روز جمعه ۸ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۴:۳۰ در مجموعه ورزشی تفریحی حجاب برگزار می شود.

رئیس هیأت شطرنج شهرستان شرایط برگزاری مسابقه را اینگونه بیان داشت: مقررات فدراسيون جهاني شطرنج حاکم بر مسابقات مي‌باشد، مسابقه به روش سوئیس و در ۷یا ۹ دور برگزار می‌گردد و ریتینگ محاسبه می شود، زمان بازی ها ۱۵ دقیقه به علاوه ۲ ثانیه پاداش در ازای هر حرکت برای هر بازیکن می باشد.

وی در پایان گفت: رده بندی بر اساس مجموع امتیازات کسب شده توسط هر بازیکن در پایان مسابقه و نیز پوئن شکنی های زیر صورت رویارویی مستقیم، بوخ هولز، مجموع بوخ هولز، برد بیشتر با سیاه برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما