تات خبر
امروز : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۴:۵۱

هیئت های ورزشی اشتهارد نسبت به مسئولین عملکرد بهتری در جذب توریست دارند

خانه های سنگی به علت بارش های باران و تغییر فصول فرسوده شده است و امروزه برخی از این خانه ها بصورت سالم باقی مانده و جزئی از آثارات تاریخی اشتهارد محسوب می شود لذا این مکان، مکانی مناسب برای جذب توریست های خارجی می باشد ولی متاسفانه مسئولین هیچ برنامه ریزی برای جذب توریست به این مکان نداشته است.

به گزارش اختصاصی تات خبر، مجموعه خانه های سنگی اشتهارد شامل اتاق هایی دست کن در دل کوه های سنگی است که این مجموعه در منطقه ای با نام دایلر  در مسیر جدید اشتهارد به نظر آباد واقع شده است.

این مکان زندگی در زمان های دور، حدود ۲۰۰۰ سال پیش را نشان می دهد و قدمت این طاق های سنگی به دوران اسلامی و حتی پیش از آن بر می گردد.

خانه های سنگی به علت بارش های باران و تغییر فصول فرسوده شده است و امروزه برخی از این خانه ها بصورت سالم باقی مانده و جزئی از آثارات تاریخی اشتهارد محسوب می شود لذا این مکان، مکانی مناسب برای جذب توریست های خارجی می باشد ولی متاسفانه مسئولین هیچ برنامه ریزی برای جذب توریست به این مکان نداشته است.

تبلیغات مکان های مختلف اشتهارد و معرفی آنها به مردم، اینجاد امکانات رفی برای گردشگران، ترغیب بخش خصوصی به سرمایه گزاری در این زمینه و… از جمله کارهای که مسئولین شهرستان می توانند انجام دهند.

با این وجود هیئت کوه نوردی اشتهارد با دستان خالی و با برگزاری تور های کوه نوردی و صحرا نوری در شهرستان توانسته این مناطق را به کوه نوردان نقاط مختلف کشور معرفی کند و همین امر باعث جذب توریست شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما