تات خبر
امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۴:۴۴

نارضایتی بازاریان اشتهارد از عدم رونق خرید و فروش در شهرستان/برخی ها توان پرداخت مالیات را هم ندارند!

منبع درآمد اکثر ساکنین اشتهارد به شهرک های صنعتی موجود در آن گره خورده است لذا با بالا و پایین شدن وضعیت کارخانه ها، اوضاع بازاریان در شهر دست خوش تغییر می شود.

به گزارش اختصاصی تات خبر، شهرستان اشتهارد واقع در غرب استان البرز، شهرستانی صنعتی است که منبع درآمد اکثر ساکنین آن به شهرک های صنعتی موجود در آن گره خورده است لذا با بالا و پایین شدن وضعیت کارخانه ها، اوضاع بازاریان در اشتهارد نیز دست خوش تغییر می شود.

 

با توجه به اینکه سال گذشته شاهد تعطیلی کارخانجات و بیکاری بسیاری از کارگران در اشتهارد بودیم، علاوه بر اینکه قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است، بسیاری از این افراد رو به کار آزاد اورده اند و به طبع آن کرایه مغازه ها نیز افزایش یافته است و درآمد بازاریان کاهش یافته است.

از طرفی قیمت اولیه کالاها افزایش پیدا کرده است، از طرفی نیز برخی از کاسبان تازه کار سود خود را کاهش داده اند تا مشتریان ثابت بدست اورند لذا اوضاع برای بازاریان رو به وخیم تر شدن رفته است.

بسیاری از بازاریان اشتهارد از تعاونی ها خود گله مند هستند چرا که از طرفی هزینه های سالیانه را به آنها تحمیل می کنند و از طرفی هیچ گونه امکانات و تسهیلاتی به آنها ارائه نمی دهند و باید برای دریافت تسهیلات زیر بار سود های سنگین بانک ها بروند.

اوضاع تا این حد بحرانی است که برخی حتی توان پرداخت مالیات خود را ندارند و هستند کاسبانی که به همین دلیل کاسبی خود را جمع کرده اند.

امیدواریم شرایط به گونه ای رقم بخورد که آمار بیکاران روز به روز افزایش پیدا نکند و مسئولین باید در کنار تولید، به این قشر نیز توجه کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما