تات خبر
امروز : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۳/۱۵ - ۲۳:۲۹

عدم استقبال مردم اشتهارد از کتابخانه های شهرستان/مسئولین ترویج فرهنگ کتابخوانی را در دستور کار قرار دهند

شهرستان اشتهارد از معدود شهرستان هایی است که کتابخانه های آن از زیربنایی خوبی برخوردار است ولی متاسفانه با استقبال مردم مواجه نشده است.

به گزارش اختصاصی تات خبر، نبود زیربنای مناسب برای کتاب خواندن در اکثر شهرهای کشور و حتی در سایر کشور های دنیا یکی از مشکلات مردم است و اکثر کتابخانه های کشور همواره با نبود صندلی های کافی برای مطالعه مواجه هستند.

شهرستان اشتهارد از جمله معدود شهرستان هایی است که دارای کتابخانه های مناسب چه از لحاظ مکان آن و چه از لحاظ امکانات و تعداد کتاب ها، است ولی متاسفانه سال به سال به تعداد صندلی های خالی آن ها افزوده می شود.

در نگاه اول می توان گفت که یکی از دلایل عدم استقبال مردم اشتهارد از کتابخانه های سطح شهرستان، پیشرفت تکنولوژی و کسترش شبکه های اجتماعی باشد و یا برخی از برخی از تخصصی نبودن کتابدار ها صحبت به میان می آورند ولی نکته ای که نباید فراموش کرد این است که این عدم استقبال بیشتر در اشتهارد مشاهده می شود و در سایر شهرستان ها شاهد گلایه مردم به دلیل نبود فضای کافی برای مطالعه کتاب هستیم.

پایین آمدن سطح نخبه پروری در شهرستان، گرایش جوانان به مطالب منتشر شده ی کذب و ناهنجار در فضای مجازی از خطر های عمده ی پایین بودن ساعت مطالعه بین مردم اشتهارد است.

شاید اشکال در عدم فرهنگ سازی کافی در جامعه برای خوادن کتاب، به خصوص در سنین پایین باشد چرا که آنطور که به نظر می رسد متوسط ساعت مطالعه در بین مردم اشتهارد پایین است.

بنابراین مسئولین توجه داشته باشند که با روش هایی مانند ترویج فرهنگ کتابخانی در سنین پایین توسط ارگان هایی مانند آموزش و پرورش، ایجاد محیطی جذاب در کتابخانه ها، برگزاری مسابقات، راه اندازی کتابخانه‌های سیار در سطح شهر و از این قبیل موارد، می توان رونق را به کتابخانه های شهرستان آورد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما