تات خبر
امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ - ۱۰:۲۷

قیمت در خرده‌فروشی‌ها؛

کاهش قیمت مرغ/ رشد قیمت دو گروه کالای اساسی

در کنار کاهش ۵٫۳ درصدی قیمت مرغ، ثبات بر بازار بیشتر کالاهای اساسی حاکم بود و تن‌ها دو گروه کالایی برنج و گوشت قرمز، افزایش قیمت را تجربه کردند

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان ، گزارش هفتگی بانک مرکزی از  متوسط قیمت در خرده فروشی‌ها حاکی از آن است که در هفته منتهی به ۲۶ خردادماه سال جاری، ۶ گروه کالایی با کاهش قیمت، ۲ گروه کالایی با افزایش قیمت، و ۳ گروه کالایی با ثبات قیمت همراه بودند.
بر اساس این گزارش هفتگی، نرخ لبنیات، چای و روغن نباتی ثابت، تخم مرغ، حبوبات، میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، گوشت مرغ و قند و شکر کاهش و برنج و گوشت قرمز افزایش را تجربه کردند.
در هفته  منتهی به ۲۶ خردادماه، بهای همه ی اقلام در گروه لبنیات  نسبت به هفته قبل بدون تغییر گزارش شد در این میان قیمت تخم مرغ معادل ۵.۱ درصد کاهش داشت و شانه ای  ۹ هزار و ۵۰۰  تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شد.
برنج و حبوب
در هفته ذکر شده در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی بدون تغییر بوده و بهای برنج داخله درجه یک معادل ۰.۳ درصد افزایش داشت.
در این میان  قیمت برنج داخله درجه دو ۰.۳ درصد کاهش داشت و در گروه حبوبات نیز بهای لوبیا چیتی ثابت بود، قیمت لوبیا سفید و لوبیا قرمز هر یک معادل ۰.۲ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۱ تا ۰.۷ درصد کاهش یافت.
میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد گزارش، در میادین زیر نظر شهرداری کیوی عرضه نمی شد و سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه شد.
میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای پرتقال درجه یک معادل ۴.۵ درصد، خربزه ۱ درصد و کیوی ۴.۹ درصد افزایش یافت ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۴ درصد تا ۳۰.۴ درصد کاهش داشت.
در گروه سبزی های تازه قیمت بادنجان معادل ۲.۸ درصد و سبزی‌های برگی ۰.۴ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۹ درصد تا ۷.۲ درصد کاهش یافت.
همچنین در گروه سبزی ها بهای پیاز و سبزی های برگی ثابت بود، قیمت لوبیا سبز معادل ۱.۲ درصد کاهش و بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۲ درصد تا ۷.۸ درصد افزایش داشت.
گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته ذکر شده قیمت گوشت گوسفند معادل ۰.۷ درصد و گوشت تازه گاو و گوساله ۰.۳ درصد افزایش یافت ولی بهای گوشت مرغ معادل ۵.۳ درصد کاهش یافت.
قند، شکر، روغن نباتی و چای
در این هفته قیمت شکر معادل ۵ درصد کاهش داشت و بهای قند، چای خارجی و انواع روغ نباتی ثابت بود.
انتهای پیام/
دیدگاه شما