تات خبر
امروز : شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ - ۱:۱۰

رئیس حفاظت محیط زیست اشتهارد؛

شهرک صنعتی اشتهارد از لحاظ تولید آلاینده های محیط زیستی در وضعیت مطلوبی قرار دارد/دودکش کارخانه ها ۲۴ ساعته کنترل می شود

حاتمی: با توجه به اقدامات بعمل آمده طی دو سه سال اخیر و علیرغم فعالیت ده ها واحد صنعتی جدید، شهرک صنعتی اشتهارد از لحاظ تولید آلاینده های محیط زیست وضعیت مطلوب تری نسبت به سال های قبل دارد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، حاتمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر، بیان داشت: با توجه به اقدامات بعمل آمده طی دو سه سال اخیر و علیرغم فعالیت ده ها واحد صنعتی جدید، شهرک صنعتی اشتهارد از لحاظ تولید آلاینده های محیط زیست وضعیت مطلوب تری نسبت به سال های قبل دارد.

وی در ادامه با اشاره به صحبت های اخیر رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج مبنی بر اینکه شهرک صنعتی اشتهارد پتانسیل آلودگی های محیط زیستی را دارد، توضیح داد: مهندس لشگری در صحبت های خود به وجود پتانسیل های آلودگی شهرک صنعتی اشتهارد در مقایسه با سایر شهرک های صنعتی استان اشاره داشتند و منظورشان آلودگی های شهرک صنعتی نبوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اشتهارد اظهار داشت: این موضوع بیشتر ناشی از استقرار صنایع آلاینده و مزاحم استان های تهران و البرز طی سنوات قبل با توجه به مصوبه ایجاد شهرک صنعتی موصوف( ۲۷ سال قبل) مربوط می شود .

حاتمی همچنین صنایعی نظیر ریخته گری ها، تصفیه دوم روغن موتور، قیر و فرآورده های آن، اسید سولفوریک و صنایع پایین دستی پتروشیمی و غیره را در زمره صنایع با پتانسیل آلودگی برشمرد و خاطر نشان کرد: شهرک صنعتی اشتهارد تنها شهرک صنعتی در استان است که در حال حاضر پذیرای همه نوع فعالیت صنعتی به لحاظ استقرار را دارا می باشد و سایر شهرک های صنعتی استان نظیر نظرآباد، سپهر، بهارستان، کوثر و سیمین دشت در این خصوص دارای محدودیت می باشد.

وی در ادمه افزود: با توجه به مصوبه مورخه ۲۴ بهمن ۹۴ در جلسه ی شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان البرز، تلاش می شود از ایجاد صنایع با پتانسیل آلودگی و صنایعی که مصرف بالای آب دارند، در این شهرک ممانعت بعمل آید و لیکن این امر نیازمند عزم جدی مسئولین ومتولیان امر می باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اشتهارد در پایان یادآور شد: علیرغم همه کمبود های موجود بالحاظ منابع انسانی و تجهیزات اداری، خروجی دودکش صنایع مستقر در شهرک به صورت شبانه روزی مورد پایش قرار می‌گیرد و عنداللزوم با توجه به نتایج خروجی دودکش آنها برخورد قانونی طی فرآیندهای جاری معمول می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما