تات خبر
امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۸:۰۵

تابستان داغ اشتهارد با این ۵ کتاب همراه شد

کتاب‌های طرح کتاب‌خوان تیرماه ۱۳۹۶ از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی و در معرض نمایش مردم در کتابخانه های چهارگانه اشتهارد گذاشته شد.

به گزارش تات خبر، کتاب‌های «بهشتی از زبان بهشتی» نوشته فرامرز شعاع حسینی، «دخیل عشق» نوشته مریم بصیری، «حرفه‌ای (خاطرات مرحوم جواد شریفی راد)» نوشته محمد قاضی، «پرندگان آهنین» نوشته عباس خاراباف و کتاب «قیچی که به دنبال کار می‌گشت» نوشته منیره هاشمی برای طرح کتاب‌خوان ویژه تیرماه ۱۳۹۶ از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی و برای استفاده مردم شریف دارالمومنین اشتهارد در کتابخانه های عمومی این شهرستان به نمایش گذاشته شد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد با اعلام این خبر گفت: هر ماه چند کتاب پرمخاطب و مفید از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور انتخاب و به مردم معرفی می شود که در تیر ماه نیز ۵ کتاب انتخاب شده است. هم اکنون علاقمندان می توانند برای مطالعه این کتاب ها از کتابخانه های عمومی شهر بخواهند و بخوانند و لذت ببرند.

داود اسدی در ادامه افزود: کتاب بهشتی از زبان بهشتی (خاطرات آیت‌الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی) تحقیق و تدوین فرامرز شعاع حسینی است، این اثر که به شکلی کم‌نظیر تدوین‌یافته است.

مخاطب در این کتاب جنبه‌های مختلف زندگی شهید بهشتی را از زبان خود او می‌خواند. مواردی نظیر تولد و کودکی، تحصیل، ورود به حوزه علمیه، سفر به آلمان، آشنایی با امام خمینی، برگشت از آلمان و ورود به مسائل سیاسی و مبارزاتی، ماجرای زندانی شدن و … برخی از مباحث این مجموعه را شامل می‌شود.

وی در ادامه به کتاب های دخیل عشق نوشته مریم بصیری و حرفه‌ای (خاطرات مرحوم جواد شریفی راد، معلم و سرتیم خنثی‌سازی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از جنگ شهرها و موشک‌باران تهران) نوشته مرتضی قاضی دراین طرح اشاره کرد و گفت: کتاب دخیل عشق سرگذشت جانبازی به نام رضا است که پاها و یک دست خود را در جبهه از دست داده است و این امر در ادامه باعث اختلاف بین پدر و مادر او شده و باعث ترک پدر می شود .

صبوره، دختری که زندگی و جوانی خود را به‌عنوان بهیار در جبهه‌ها خدمت کرده و اینک خود را وقف خدمت به جانبازان کرده، نذری دارد که با یک جانباز ازدواج کند .

این اثر در یک فضای متفاوت از ادبیات دفاع مقدس خلق شده، فضایی که بیشتر به تبعات جنگ بر افرادی که درگیری مستقیم با آن داشته‌اند (یعنی جانبازان و بهیاران و خانواده‌های آن‌ها) پرداخته است.

اسدی درباره کتاب حرفه‌ای که مجموعه خاطرات مرحوم جواد شریفی راد، معلم و سرتیم خنثی‌سازی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از جنگ شهرها و موشک‌باران تهران نیز چنین توضیح می دهد: آقای مرتضی قاضی با قلم زیبای خود خاطرات شش ساعته مرحوم شریفی را روایت کرده و فکر میکنم خواندن این کتاب برای بسیاری از جوانها و نوجوانان که در آن روزهای دفاع مقدس نبودند بسیار جذاب و دلچسب باشد.

گفتنی است کتاب های پرندگان آهنین: از زمین تا فضا (آشنایی با دانش و فناوری هوافضا) و قیچی که دنبال کار می‌گشت نوشته منیژه هاشمی نیز از کتاب های معرفی شده در این طرح باشد. علاقمندان برای مطالعه این کتاب ها به کتابخانه های چهارگانه شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما