تات خبر
امروز : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۰:۰۰

مسئول امور مالی شهرداری اشتهارد؛

واحد سرمایه گذاری شهرداری در این دوره ی شورا ایجاد شد/هر سال بیشتر از پیشبینی ها درآمد عاید شهرداری می کردیم

نمکی: از جمله کارهای شاخصی که در حوزه ی امور مالی شهرداری در این ۴ سال انجام گرفته است ایجاد واحد سرمایه گذاری در شهرداری بوده که خوش بختانه موفق شدیم در این مدت ۶ طرح را به مرحله ی اجرا برسانیم و از این ۶ طرح ۲ طرح آن را به سرانجام رسید.

به گزارش اختصاصی تات خبر، نمکی مسئول امور مالی شهرداری اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر با اشاره به اینکه در این ۴ سال، هر سال بیشتر از پیشبینی ها درامد عاید شهرداری و مردم اشتهارد می کردیم، گفت: بودجه سال ۹۲ را ۷ میلیارد بسته بودیم ولی ۲۲ میلیارد درامد داشتیم و به همین شکل برای سال ۹۳، ۹ میلیارد پیشبینی می شد، ۳۳ میلیارد درآمد داشتیم، پیشبینی سال ۹۴، ۲۰ میلیارد بود ولی ۳۰ میلیارد درآمد کسب کردیم و برای سال ۹۵ نیز پیشبینی ها ۳۲ میلیارد بود که توانستیم ۳۳ میلیارد درآمد عاید شهرداری و مردم اشتهارد کنیم.

وی ادامه داد: در ۴ سال شورای چهارم شهر اشتهارد اکثر درامد های شهرداری از طریق عوارض عمومی (درصد بیشتر آن مالیات ارزش افزوده حاصل از شهرک صنعتی اشتهارد بود)، عوارض اختصاصی حاصل از صدور جواز ساختمانی، درآمد های تالار، پمپ بنزین، اجاره اموال لودری شهرداری، کمک های اهدای دولت، کمسیون ماده ۱۰۰ و فروش زمین بود.

نمکی در خصوص هزینه های شهرداری نیز توضیح داد: هزینه های شهرداری به ۳ قسمت اداری، شهری و عمرانی تقسیم می شود که هزینه های اداری شامل حقوق کارکنان، هزینه های جاری اداری، تامین ماشین آلات و مواردی که روتین در هر اداره ای هزینه می شود.

وی در خصوص هزینه های عمرانی شهرداری اشتهارد، بیان داشت: برخی از هزینه های عمرانی مستمر هستند مانند آسفالت، لکه گیری معابر و فضای سبز که شهرداری به صورت روتین آنها را انجام می دهد، برخی از هزینه ها نیز در غالب پروژه های عمرانی مانند احداث ساختمان های ورزشی صورت می گیرد.

وی در خصوص کارهای شاخصی که در حوزه ی امور مالی شهرداری در این ۴ سال انجام شده است، گفت: بهترین کاری که در طول این ۴ سال انجام گرفت ایجاد واحد سرمایه گذاری در شهرداری بود که خوش بختانه موفق شدیم در این مدت ۶ طرح را تا مرحله ی اجرا ببریم و از این ۶ طرح ۲ طرح آن را به سرانجام رساندیم و ۴ طرح دیگر که طرح های بزرگتری هستند در انتظار سرمایه گذار بخش خصوصی است که با رفع شدن برخی مشکلات انها نیز به سرانجام خواهد رسید.

نمکی در ادامه تصریح کرد: مجتمع تجاری اداری روبروی بوستان سعدی، مجتمع تجاری اداری میدان معلم، مجتمع ورزشی الغدیر به علاوه تجاری و مسکونی اطراف آن، طرح انتقال صنوف مزاحم، مجتمع خدماتی، رفاهی و سوخت رسانی دارالسلام و طرح های واقع در میدان سلطانی، جنب اداره گاز و روبری بیمارستان از جمله طرح های درآمد زایی بر اساس سرمایه گذاری بخش خصوص است که خوش بختانه برخی از آنها مانند مجتمع تجاری اداری روبروی بوستان سعدی به اتمام رسیده، برخی دیگر مانند پروژه ی دارالسلام در حال اتمام است، کلنگ مجتمع ورزشی الغدیر به علاوه تجاری و مسکونی اطراف آن به زمین زده شده است و برخی طرح ها نیز در مرحله یافتن سرمایه گذار است.

وی ادامه داد: نبود سند برای زمین های شهرداری برای طرح هایی مانند مجتمع تجاری اداری میدان معلم که نیاز به سرمایه گذاری ۲۷ میلیاردی دارد، دلیل به نتیجه نرسیدن آنهاست.

مسئول امور مالی شهرداری با اشاره به اینکه با اجرای تمامی پروژه های طراحی شده، شهرداری اشتهارد نیازی به درآمد های مالیات ارزش افزوده نخواهد داشت، عنوان کرد: بهترین کار برای درآمد زایی شهرداری ادامه دادن همین روال است چراکه شهرداری بدون هزینه ی خاصی صاحب درآمد پایدار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طرح ها و هزینه های خوبی در این چهار سال در بخش عمرانی صورت گرفته است که حداقل از لحاظ حجم محتوی با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست.

نمکی با بیان این مطلب که در طول ۴ سال گذشته، ۴ میلیارد تومان گل خریداری شده است، عنوان داشت: عملکرد شهرداری در حوزه ی فضای سبز خود بوده است چرا که اشتهارد شهری کویری است ولی این کویری بودن را در داخل شهر اشتهارد احساس نمی کنیم.

وی در خصوص کارهای فرهنگی صورت گرفته نیز توضیح داد: اکثر کارهای فرهنگی که در این مدت صورت گرفت توسط با همکاری بسیج و دارالقرآن بود، کارهایی از قبیل اردو های راهیان نور، یادواره شهدا، برگزاری مراسمات مذهبی و فرهنگی که در این مدت ۳ میلیارد و ۵۳۰ هزار تومان هزینه های مستقیم فرهنگی شد.

این مسئول شهرداری ادامه داد: نزدیک به ۵ الی ۶ میلیارد تومان نیز هزینه ی کارهای فرهنگی غیر مستقیم شده است، کارهای مانند کمک به مساجد و هیئت ها، کمک به بخش های فرهنگی ادارات، ایستگاه های پذیرایی و… که به طور غیر مستقیم صورت گرفته است و برخی کارها نیز توسط خود شهرداری صورت گرفته است کار هایی مانند اعزام کاروان به اربیعین که توسط نیروهای شهرداری و تلاار اشتهارد انجام پذیرفت.

نمکی در پایان با اشاره به اینکه ۹۰ درصد درآمد های شهرداری با قانون جدید برنامه ششم توسعه از بین رفته است، یادآور شد: بهترین کار برای جبران کاهش درآمد ها تقویت واحد سرمایه گذاری است که امید واریم با جذب سرمایه گذار در طرح های درآمد زایی پیشبینی شده در این دوره ی شورا، شاهد ایجاد درآمد پایدار بیشتر در دوره ی بعدی شورا برای شهرداری باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما