تات خبر
امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۶:۰۶

مدیرشهرک صنعتی اشتهارد:

با کمبود برق و آب مواجه هستیم/ قابلیت ایجاد سه برابر اشتغال در شهرک صنعتی اشتهارد وجود دارد

مدیر شهرک صنعتی اشتهارد گفت: با کمبود برق و آب در شهرک صنعتی اشتهارد مواجه هستیم و اگر شهرک صنعتی به فعالیت حداکثری برسدمی توانیم تا سه برابر اشتغال ایجاد کنیم.

به گزارش تات خبر، به نقل از فارس در کرج، احمد قربان خانی در نشست خبری در سالن شهرک اشتهارد گفت: شهرک صنعتی بزرگ ترین شهرک صنعتی ایران است و هزار و۴۳۴ هکتار وسعت این شهرک است که ۵۰هکتار نیز درحال افزایش است.

وی ادامه داد: دوهزار و۵۰۰ واحدصنعتی در اشتهارد وجود دارد که از این میزان ۸۰۰ واحد صنعتی فعال وجود دارد.

قربان خانی با بیان اینکه شهرک صنعتی اشتهارد محصولات مختلف تولید می کند اظهار داشت: محصولات شیمیایی، فلزی، غذایی، نساجی در اشتهارد تولید می شود که ۲۵ هزار نفر در این شهرک به طور مستقیم مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه شهرک اشتهارد درمحدوده ۱۲۰کیلومتری تهران است، از معافیت مالیاتی برخوردار است و مشکلاتی پیش آمده است که در حال رفع می باشد.

مدیرشهرک صنعتی اشتهارد در خصوص مشکلات اصلی این شهرک گفت: میزان برق مصرفی ۳۰۰ مگاوات است که هم اکنون۱۳۰ مگاوات برق تولیدشده و ۱۷۰ مگاوات کمبود برق وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: مشکل دیگر اشتهارد کم آبی است که با احداث حلقه چاه این مشکل در تابستان امسال تاحدودی برطرف شد.

عسگرخانی با بیان اینکه ۳۰درصد شهرک بالفعل است گفت: اگر  شهرک صنعتی به فعالیت حداکثری برسد،می توانیم تا سه برابر اشتغال یعنی در حدود ۷۵هزار نفر ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما