تات خبر
امروز : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ - ۵:۵۰

پیشکسوت عکاس خبری اشتهارد:

هنر عکاسی را با هیچ چیز عوض نمی کنم

سید حسن سادات در سال ۱۳۵۱ در شهر اشتهارد به دنیا آمده است، وی که قدیمی ترین عکاس خبری اشتهارد است هم اکنون در قسمت روابط عمومی شهرداری مشغول کار می باشد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، سید حسن سادات در سال ۱۳۵۱ در شهر اشتهارد به دنیا آمده است، وی که قدیمی ترین عکاس خبری اشتهارد است هم اکنون در قسمت روابط عمومی شهرداری مشغول کار می باشد.

او تا چند وقت پیش به همراه همسر خود در آتلیه عکاسی خود نیز مشغول به کار بودند و همواره از او به عنوان عکاس خبره در عرصه ی اطلاع رسانی و خبر در سطح شهرستان یاد شده است لذا به بهانه روز خبرنگار سعی کردیم با وی مصاحبه کوتاهی داشته باشیم که متن مصاحبه به شرح زیر است:

۱.عکاسی رو از چه سنی چه به صورت آماتور و چه به صورت حرفه ای شروع کردید؟

من عکاسی را از ۱۸ سالگی به صورت آماتور شروع کردم و میتوانم بگویم از سن ۲۱ سالگی به صورت حرفه ای وارد این عرصه شدم به گونه ای که از این سن به بعد این هنر را به عنوان شغل انتخاب کردم.

۲.چی شد به سمت عکاسی کشیده شدید؟

مهم ترین عاملی که باعث شد من به این حرفه کشیده شوم این بود که از عکاسی بسایر لذت می بردم و همواره سعی داشتم زیبایی های اطرافم را ثبت کنم و آنها را در معرض عموم قرار دهم.

۳.خوبی ها و بدی های کار عکاسی خبری رو چی می دونید؟

به نظر من عکاسی خبری یعنی در عکس العمل سریع نشان دادن به سوژه های خاص به وجود آمده، سوژه هایی که در کمتر از یک ثانیه خلق و در فاصله زمانی از بین میرود که این خاصیت می تواند بهترین و بدترین ویژگی عکاسی خبری باشد چرا که میتوانیم در کسری از ثانیه رویداد شگفت انگیزی را ثبت کنیم و در همین زمان نیز صحنه های ناب یک اتفاق را از دست دهیم.

۴.اگر به گذشته برمیگشتین باز هم عکاسی رو انتخاب می کردید؟چرا؟

بله چرا که وقتی من به این حرفه وارد شدم به آن علاقه داشتم و نه تنها علاقه ی من از بین نرفته بلکه از آن زمان تاکنون وابستگی من به این هنر افزایش یافته است، از این رو اگر به گذشته بر می گشتم بار دیگر این شغل انتخاب می کردم.

۵.سختی های عکاسی تو اشتهارد؟

هیچ گونه تشکلی در این عرصه وجود ندارد که همین امر باعث شده است هیچ گونه برنامه ریزی برای آن در شهرستان وجود نداشته باشد، برای مثال برای ماه گرفتگی اخیر چه خوب بود تمامی عکاسان شهرستان در محلی با امکانات مناسب جمع می شدند و به عکاسی از این پدیده ی طبیعی می پرداختند.

۶. بهترین عکسی که تا حالا گرفتین چه عکسی بوده است؟ چرا؟

بهترین عکسی که گرفتم حدودا ۲۰ سال پیش بود که مربوط به افتتاح شهرک صنعتی اشتهارد توسط حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بود، عکسی که در اکثر رسانه های آن زمان منتشر شد.

۷.کدام شاخه از عکاسی رو دوس دارید؟

عکاسی از کودک و طبیعت برای من و همسرم همواره لذت خاصی داشته است.

۸.درآمد عکاسی چطوره؟

من هیچ وقت به این حرفه به دید درامد نگاه نکردم و به خاطر اینکه به آن علاقه داشتم وارد شدم و پرداختن به هنر عکاسی با هیچ چیز دیگری عوض نمی کنم.

۹. برای جوان تر ها چه پیشنهادی دارید؟

جوان تر ها را به این رشته دعوت می کنم چرا که جز معدود رشته های هنری است که نیاز به هزینه ی زیای ندارد و از طرفی در کنار پرداختن به این هنر، به آن به عنوان شغل و کسب درامد نیز می توان نگاه کرد و به نظر من بهترین شغل برای هر رده ی سنی است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما