تات خبر
امروز : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۰:۰۵

یادداشت/

نخبگان و سیاستمداران واقعی به حاشیه رانده شده اند

نخبگان و سیاستمداران واقعی که برای رسیدن به کرسی نمایندگی حاضر به عبور از مرزهای اخلاق نیستند به حاشیه رانده شده اند و عرصه برای بازیگران سیاست زده باز شده است.

به گزارش اختصاصی تات خبر، همان طور که اطلاع دارید، در مراسم تحلیف مقامات و هیأت‌های حدود ۱۰۰ کشور خارجی حضور داشتند و مسئولان برجسته‌ای از پنج قاره دنیا به مجلس آمده بودند و مراسم به خوبی برگزار شد ولی در حاشیه برگزاری اتفاقی رخ داد که حس غرور مردم کشورمان را جریحه دار کرد در واقع با عکس سافی کردن نمایندگان مجلس با مویگرینی حس سطح پایین بودن مجلس را به کشور های دیگر صادر کرد.

در واقع اگر بخواهیم به صورت بنیادین به موضوع نگاه کنیم، می‌بینیم که این نوع حرکات ریشه در یک تفکر و فرهنگ غلط و حس خودباختگی در برابر استعمار دارد حسی که از زمانی که پز روشنفکری در کشور باب شد، در دل و جان ایرانیان رسوخ داده شده است.

کسانی که قرار است از حقوق ملت در برابر دشمن دفاع کنند، برای عکس یادگاری با ناقضان برجام، به شکل تحقیرآمیزی صف می‌کشند واقعاً این حرف‌ها دور از شأن نظام جمهوری اسلامی و عظمت ایران است.

آبروی نظام، آبروی ملت نیست؟! مگر حفظ ارزش های انقلاب از وظایف نمایندگان مجلس نیست؟! مگر نه اینکه برای مبارزه با غربزدگی قیام کردیم؟! البته به گفته شهید آوینی ضعف‌های خود ما است که زمینه «غرب زدگی» را فراهم کرده است نه «قدرت غربی».

نتیجه این می شود که نخبگان و سیاستمداران واقعی که برای رسیدن به کرسی نمایندگی حاضر به عبور از مرزهای اخلاق نیستند به حاشیه رانده می شوند و عرصه برای بازیگران سیاست زده باز می شود.

مقام معظم رهبری، در این باره می فرمایند: «ما باید امروز، به سمت تغییر خودمان، به سوی الگوهایی که اسلام معیّن کرده است، پیش برویم؛ تغییر خودمان به عنوان اشخاص باید خودمان را اصلاح کنیم، اخلاق خودمان را درست کنیم، خودمان را از لحاظ باطن، به خدا نزدیک کنیم به عنوان یک فرد، مجاهدت شخصی بکنیم آیات خدا را به دل خودمان بخوانیم و دل را به خدا نزدیک کنیم این وظیفه ماست این کمک خواهد کرد تا ما بتوانیم وظیفه ای را که در جنب مردم و در جنب جامعه داریم، به بهترین وجهی انجام بدهیم».

«خودباختگی» یکی از عوامل درجا زدن ملت ایران است، در دانشگاه‌ها برخی از اساتید در هر کلاسی که حاضر می‌شوند، ایران را کشوری جهان سومی معرفی می‌کنند، انها با برچسب جهان سومی زدن به ایران به دنبال سرپوش گذاشتن روی خودباختگی خود هستند وقتی عزت نفس در دانشگاه‌ها و مدارس ما تدریس نشود، خروجی آن این سلفی گرفتن‌ها می‌شود.

اسماعیل یوزباشی

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما