تات خبر
امروز : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۹:۱۳

کارشناس سیاسی مطرح کرد:

روحانی به وعده ی خود تاکنون عمل نکرده است/افزایش سن کابینه به جای کاهش آن!

یوزباشی: برای مدیریت بهتر کشور افراد مسن دیگر نباید در کابینه باشند و سن وزرا در دولت دوازدهم باید کاهش پیدا می کرد چرا که یکی از قول های روحانی در ایام انتخابات کاهش سن دولت بود.

به گزارش اختصاصی تات خبر، اسماعیل یوزباشی کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه با خبرنگار تات خبر، با بیان اینکه تغییر و تحول در کابینه دولت دوازدهم مهمترین حرکت مثبت روحانی می توانست باشد، اظهار کرد: تحول در حوزه مدیریتی دولت دوازدهم، رئیس دولت و وزرا را بر این ملزم می دارد که نقاط مثبت و منفی را از دولت گذشته شناسایی کرده و در رفع و تقویت آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: در دولت گذشته جهانگیری درحالی از نسبت دادن پیر و خسته به کابینه دولت یازدهم گلایه‌مند بود که میانگین سنی مدیران طراز اول و ارشد دولت یازدهم رقم بالایی را نشان می داد و پیرترین عضو کابینه روحانی، ۷۲ سال سن داشت.

یوزباشی افزود: برای مدیریت بهتر کشور افراد مسن دیگر نباید در کابینه باشند و سن وزرا در دولت دوازدهم باید کاهش پیدا می کرد چرا که یکی از قول های روحانی در ایام انتخابات کاهش سن دولت بود.

وی در ادامه توضیح داد: مسأله جوان‌گرایی تنها و تنها با گردش نخبگان در یک اجتماع فراهم می‌شود، یعنی کسانی که دوره‌ای در مسؤولیت اجرایی بوده و از تجربه مسؤولیت خود بهره برده‌اند در دوره‌های بعد وارد اتاق‌های فکر شده و جای خود را به نخبگان جوان‌تر بدهند تا هم پشتوانه تجربی یک نظام تقویت شود و هم انرژی و نشاط جوانی از دولت گرفته نشود.

این کارشناس سیاسی خاطر نشان کرد: با بررسی میانگین سنی وزرای دولت تدبیر و امید مشخص می شود که این دولت توانسته رکورد افزایش ناگهانی میانگین سنی کابینه را از آن خود کند و کابینه روحانی ۷ سال پیرتر از کابینه محمود احمدی نژاد است.

وی تصریح کرد: اما با همه این‌ها هم اکنون نظاره‌گر هستیم که تصمیم رئیس جمهور منتخب نه تنها موجب کاهش سن دولت نشد بلکه روحانی به وعده انتخاباتی خود عمل نکرد و هم اکنون شاهد حضور افزایش سن دولت هستیم.

اسماعیل یوزباشی در پایان گفت: بدون شک یکی از راه حل‌های اصلی برای سرعت بخشیدن به حل موانع رشد و پیشرفت جامعه تغییر در اعضای کابینه و استفاده از افراد جهادی، توانمند، خلاق و انقلابی است، اتفاقی که به نظر نمیرسد در دولت آینده شاهد آن باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما