تات خبر
امروز : پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ - ۴:۲۳

مسئول بسیج سازندگی شهرستان اشتهارد؛

کوچکترین امکانات در جهت ایجاد شغل، روستاییان اشتهاردی را از کوچ به شهرها منصرف می کند

محمد رضا هادی: اغلب روستاییان به دنبال بهانه هستند تا از روستا به شهر های بزرگ مهاجرت نکنند، بهانه ای که با دادن کوچکترین امکانات برای امرار معاش به وجود می آید.

به گزارش اختصاصی تات خبر، روستای قره ترپاق یکی از روستا های شهرستان اشتهارد است که در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر اشتهارد قرار دارد و جمعیت این روستا ۵۱۰ نفر و تعداد خانوار های آن ۱۱۴ خانوار است.

 در سال های اخیر به خاطر نبود منابع مالی برای دامداران مهاجرت در این روستا در حال افزایش بود، به گونه ای که اکثر ساکنان این روستا به دلیل نبود کار، جذب بازار کار شهرک صنعتی اشتهارد شده بودند که این مسئله موجب کوچ اهالی این روستا به شهر اشتهارد شده بود.
اما مدتی است شاهد بازگشت اهالی به این روستا بودیم که دلیل اصلی آن احیای واحد دامپروی و گازکشی در در این روستا بود، چرا که شغل اصلی اهالی روستا دام داری و دام پروری است و خوشبختانه امسال با لوله کشی گاز مهاجرت معکوس شده است.
محمد رضا هادی مسئول بسیج سازندگی اشتهارد در گفت و گو با تات خبر اظهار داشت: مردم روستا به غیر از دامپروری در شهرک صنعتی اشتهارد مشغول به کار می باشند و تنها در روستای صحت آباد به علت اینکه آب فراوانی وجود دارد روستایی ها به کشاورزی نیز مشغول هستند.
وی ادامه داد: اغلب روستاییان به دنبال بهانه هستند تا از روستا به شهر های بزرگ مهاجرت نکنند، بهانه ای که با دادن کوچکترین امکانات برای امرار معاش به وجود می آید برای مثال واگذاری رایگان دستگاه جوجه کشی از جمله اقدامات بسیج سازندگی شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی به روستاییان برای تولید جوجه غاز بود که در جهت کمک به معیشت خانوارهای روستایی و خودکفایی هرچه بیشتر نواحی در تامین جوجه انجام پذیرفت که این امر در بالا بردن ظرفیت تولید این عرصه می تواند گام بلندی را بردارد.
مسئول بسیج سازندگی اشتهارد بیان داشت: شغل غالب مردم اشتهارد فعالیت در شهرک صنعتی اشتهارد است و در کنارآن بومی های شهرستان اشتهارد مشغول کشاورزی و باغداری و دامداری نیز می باشند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: کلاس های آموزشی (بلدرچین و قالیبافی تابلوفرش،شترمرغ) توسط بسیج سازندگی در مناطق مختلف شهرستان اشتهارد در حال برگزاری است.
انتهای پیام/
دیدگاه شما