تات خبر
امروز : پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ - ۷:۵۳

مدیر آموزش و پرورش اشتهارد خصوص هدایت تحصیلی توضیح می دهد:

برقراری توازن بین رشته های تحصیلی در اشتهارد از مباحث جدی است

مهدی شاهبختی: برقراری توازن بین رشته‌های تحصیلی و متناسب با نیازهای جامعه یکی از مباحث جدی است که امروزه در بحث هدایت تحصیلی مطرح می‌شود.

به گزارش اختصاصی تات خبر، مهدی شاهبختی رئیس آموزش و پرورش شهرستان اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر با بیان این مطلب که انتخاب رشته مهم ترین تصمیم گیری دانش آموزان در زندگیشان است، بیان داشت: دانش آموزان برای انتخاب درست باید آگاهانه عمل کنند، چرا که به نوعی سرنوشت زندگی خود را رقم می زنند.

وی در ادامه توضیح داد: هدایت تحصیلی در سال ۹۶ بر اساس اسناد فرادستی و سند تحول بنیادین نسبت به سال گذشته با تغییراتی روبرو شده است که اطلاعات کامل شیوه نامه هدایت تحصیلی به دانش آموزان و اولیاء انعکاس داده شد.

شاهبختی در ادامه توضیح داد: در فرآیند هدایت تحصیلی نظر والدین، دانش آموزان، دبیران در دروس تخصصی هر رشته، مشاور مدرسه و آزمون های سه گانه روانشناختی محاسبه می شود که از آن به نام بررسی های مشاوره ای در هدایت تحصیلی یاد می شود.

وی ادامه داد: در هدایت تحصیلی همانند گذشته، برای ورود به رشته‌های موردنظر حداقل نمره‌ها در برخی دروس در نظرگرفته شده است، بنابراین برای رشته‌هایی مانند علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی، فنی حرفه ای و کاردانش در زمینه های صنعت و کشاورزی، خدمات و هنر دانش آموز باید در برخی دروس متناسب با رشته موردنظر، حداقل نمره تعیین شده را کسب کند.

مدیر آموزش و پرورش اشتهارد در ادامه تصریح کرد: ظرفیت های که ما برای دانش آموزان اشتهاردی در رشته های مختلف داریم عبارت اند از: در پسران رشته تجربی ۵۴ نفر، در رشته انسانی ۵۸ نفر، در رشته ریاضی ۲۸ نفر، در رشته فنی ۴۰ نفر و در رشته کار دانش ۶۷ نفر و در دختران رشته تجربی ۶۴ نفر، انسانی ۶۶، ریاضی ۲۸، فنی ۲۰ و کاردانش ۴۸ نفر.

شاهبختی خاطر نشان کرد: برقراری توازن بین رشته‌های تحصیلی و متناسب با نیازهای جامعه یکی از مباحث جدی است که امروزه در بحث هدایت تحصیلی مطرح می‌شود.

وی در پایان گفت: شکوفایی استعداد، شناسایی رغبت وعلایق دانش آموزان از جمله شاخص های مهم در بحث هدایت تحصیلی را تشکیل می دهند که ضرورت دارد دانش آموزان با آگاهی لازم برای انتخاب رشته موردنظر دست پیدا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما