تات خبر
امروز : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۸:۳۵

رئیس مرکز فنی حرفه ای اشتهارد:

مرکز فنی و حرفه ای اشتهارد آمادگی برگزاری دوره های درخواستی مراکز و ادارات را دارد

محمد هادی حبیبی: مرکز آموزش فنی حرفه ای اشتهارد در تلاش است دوره های آموزشی مناسب با تمامی ارگان ها و مراکز را برگزار کند، دوره هایی مانند رایانه برای ادارات، فضای سبز و کشاورزی برای شهرداری، زیبا سازی سیمای شهرستان برای دفاتر خدمات شهرک صنعتی و از این قبیل موارد را آمادگی داریم برگزار کنیم ولی استقبال ارگان ها پایین است.

به گزارش اختصاصی تات خبر، محمد هادی حبیبی رئیس مرکز فنی حرفه ای اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر بیان داشت: مرکز آموزش فنی حرفه ای اشتهارد در تلاش است دوره های آموزشی مناسب با تمامی ارگان ها و مراکز را برگزار کند، دوره هایی مانند رایانه برای ادارات، فضای سبز و کشاورزی برای شهرداری، زیبا سازی سیمای شهرستان برای دفاتر خدمات شهرک صنعتی و از این قبیل موارد را آمادگی داریم برگزار کنیم ولی استقبال ارگان ها پایین است.

محمد هادی حبیبی اظهار داشت: دوره های جاری که در مرکز برگزاری می شود، اغلب دوره هایی می باشند که مورد نیاز صنایع بوده و موجبات اشتغال جوانان را فراهم می کند و همچنین مرکز آمادگی دارد مشاغل مورد نیاز صنایع و مراکز را اخذ نماید و در جهت توانمند سازی و آموزش جوانان براساس توانایی و شایستگی صنایع اقدام و موجبات افزایش بهره وری صنایع و در نهایت اشتغال پایدار را فراهم سازد .

رئیس مرکز فنی حرفه ای اشتهارد تصریح کرد: در اینجا جا دارد به کاریابی ها و اداره کار اعلام کنم که نیاز های خود را برای نیروی کار به مرکز ارائه دهند و مرکز براساس نیروهایی که در رشته های مختلف درخواست می شود نیروها را در زمینه های مختلف پرورش می دهد و این نیروها خودبه خود موجب اشتغال پایدار خودشان و همچنین سود دهی بیشتر شرکت ها می شوند.

وی عنوان داشت: باتوجه به اینکه مرکز متولی آموزش در سطح جامعه بوده، برای اعطای وام به کارآموزان فقط می تواند به ارگان هایی نظیر صندوق کارآفرین امید و بسیج سازندگی معرفی کند لذا از آنها درخواست داریم تا در صورت دریافت اعتبارات به این مرکز اطلاع دهند چراکه به دلیل اینکه خیلی از افراد در رشته های صنایع دستی، چرم، خیاطی و… متقاضی ایجاد مشاغل خانگی هستند لذا با این وام ها می توانند خودکفایی خود را فراهم کنند.

محمد هادی حبیبی افزود: استقبال مردم اشتهارد برای حضور در دوره های مرکز ضعیف بوده، شاید هنوز اطلاع دقیقی از توانمندی های مرکز فنی حرفه ای اشتهارد ندارند.

وی ادامه داد: رشته های اتومکانیک، رایانه بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته است و همچنین در بخش بانوان رشته ی خیاطی با استقبال خوبی مواجه است.

رئیس مرکز فنی حرفه ای اشتهارد توضیح داد: شهروندان باید اطلاع داشته باشند با توجه به ظرفیت بزرگ و عالی شهرک صنعتی اشتهارد، باید در رشته های دیگری چون اتومکانیک، ماشین ابزار، برق، تاسیسات و غیره فعالیت داشته باشند تا با توانمندی برای کار مراجعه کنند که به این صورت همیشه شغل خواهند داشت.

وی یادآور شد: دوره هایی در زمینه اشتغال خانگی مثل صنایع دستی و چرم اجرا شده است و در ۶ ماه دوم سال نیز به برنامه ریزی دوره ی پرورش گیاهان دارویی و آپارتمانی اقدام خواهیم نمود و بعد از ثبت نام متقاضیان، اقدام به برگزاری دوره ها خواهیم کرد.

محمد هادی حبیبی اضافه کرد: در حال حاضر سه آموزشگاه آزاد در سطح شهرستان فعالیت می کنند، اولی در زمینه ی رایانه و حسابداری به نام نخبگان البرز و دومی صنایع دستی و چرم و خیاطی به نام آموزشگاه پازولیک و سومی آموزشگاه آرایش و پیرایش زنانه به نام آذرچهر می باشد که با توجه به جمعیت زیاد شهرستان و صنعتی بودن این تعداد کم است لذا اگر کسی متقاضی هست و شرایط آن را دارد ما پذیرای او خواهیم بود.

وی تاکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال حمایت مسئولین از برنامه های مرکز خوب بوده ولی کافی نبوده لذا تقاضای نگاه ویژه ای به خصوص کارآموزان را داریم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما