تات خبر
امروز : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۷:۳۶

رئیس مرکز هلال احمر شهرستان اشتهارد:

اشتهارد بهترین و سالم ترین خون های اهدایی در استان البرز را دارد

مرتضی غلامی: تعداد کل دریافت اهدای خون در سال ۹۵ بیش از ۷۵۰ واحد و در سال ۹۴، ۴۵۰ واحد بوده است و درحال حاضر امیدواریم با روند پیش رو و با استقبال خوب مردم به بیش از ۱۰۰۰ واحد در سال ۹۶ برسیم لذا در این راستا نیازمند توجه بیشتر مسئولین و حمایت مجموعه شهری برای تهیه حداقل امکانات و فضا برای استقرار تیم انتقال خون می باشیم.

به گزارش اختصاصی تات خبر، مرتضی غلامی رئیس مرکز هلال احمر شهرستان اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر بیان داشت: ایران در میان کشورهای جهان سالم‌ترین فرآوردهای خونی را تولید می‌کند و با توجه به سابقه ۴۰ ساله ایران در زمینه انتقال خون امروزه از منظر سازمان بهداشت جهانی، ایران در رتبه برترین کشورهای انتقال خون در جهان قرار دارد.

مرتضی غلام اظهار داشت: پایگاه انتقال خون مستمر در شهرستان به صورت دائم و مجزا وجود ندارد ولی جمعیت هلال احمر با توجه به سابقه همکاری با این سازمان، فضا و بستر موجود در اشتهارد را در اختیار تیم سیار انتقال خون قرار داده و در حال حاضر هر ماه ۲ روز برای این کار برنامه ریزی شده است.

وی خاطر نشان کرد: درمورد استقرار دائم در حال حاضر در هیچ یک از شهرستان های استان این شرایط محیا نیست و فقط در ماه ۴ روز به صورت ثابت در شهرستان ساوجبلاغ مستقر هستند و البته در این دو سال اخیر، ماهی ۲ مرتبه گروه دریافت خون سازمان انتقال خون در اشتهارد حضور یافته اند.

رئیس مرکز هلال احمر شهرستان اشتهارد تصریح کرد: استقبال مردم اشتهارد از این امر مهم بسیار عالی بوده و واقعا جای تقدیر و تشکر دارد، از طرفی نیز خوشبختانه بهترین و سالم ترین خون اهدایی را در استان البرز داریم، به همین جهت از مردم اشتهارد میخواهم که در صورتی که اهدا کننده مستمر خون هستند این زنجیره را قطع نکنند و مرتب ادامه دهند و از دوستانی که هنوز مراجعه نکردند دعوت می کنم وارد این امر خدا پسندانه شده و شرایط را برای دریافت کنندگان خون ایده آل کنند.

وی یادآور شد: تعداد کل دریافت اهدای خون در سال ۹۵ بیش از ۷۵۰ واحد و در سال ۹۴، ۴۵۰ واحد بوده است و درحال حاضر امیدواریم با روند پیش رو و با استقبال خوب مردم به بیش از ۱۰۰۰ واحد در سال ۹۶ برسیم لذا در این راستا نیازمند توجه بیشتر مسئولین و حمایت مجموعه شهری برای تهیه حداقل امکانات و فضا برای استقرار تیم انتقال خون می باشیم.

وی در پایان گفت: مردم عزیز اشتهارد جهت دریافت کارت خون های خود میتوانند با همراه داشتن یک قطعه عکس، کپی شناسنامه و کارت ملی ظرف یک هفته کارت خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما