تات خبر
امروز : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ - ۱۸:۲۵

امام جمعه شهرستان اشتهارد؛

برای پاریس شمع روشن می کنند ولی برای کشتار افغانستان کاری نمی کنند

حجت الاسلام خالقپرست: مسئولان کشور برای کشته شدن ۱۲ نفر در شاری ابدو در پاریس پیام تسلیت و همدردی می فرستند و هواداران آنها در مقابل سفارت فرانسه شمع روشن می کنند و لذا انصاف نیست که برای سلاخی ۲۰۰ نفر شیعه نه پیامی و نه شمعی روشن می کنند.

به گزارش اختصاصی تات خبر، حجت الاسلام خالقپرست امام جمعه شهرستان اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر، با اشاره به قتل عام شیعیان در افغانستان، اظهار داشت: قتل عام شیعیان در افغانستان سناریوی جدیدی از طرف آمریکا و دشمنان مرتجع کشور های منطقه خلیج فارس بویژه حکام سعودی وهابی است.

وی ادامه داد: اگر این اتفاق در یکی از کشور های اروپایی رخ می داد هزاران شمع روشن و پیام و قطعنامه های بین المللی صادر می شد و همه آن را محکوم می کردند.

امام جمعه اشتهارد افزود: در این عملیات بی سابقه که توسط طالبان و داعش صورت گرفت، به تنها روستای شیعه نشین میرزااولنگ حمله شد و نزدیک به ۲۰۰ شیعه ی بی گناه را قطل عام کردند و زنان و دختران شیعه را به اسارت بردند.

حجت الاسلام خالقپرست با گلایه از دیپلماسی کشور، خاطر نشان کرد: سیستم دیپلماسی کشور شده برجام و موگرینی و توجه زیادی به تحولات منطقه نمی شود ولی در عوض مسئولان کشور برای کشته شدن ۱۲ نفر در شاری ابدو در پاریس پیام تسلیت و همدردی می فرستند و هواداران آنها در مقابل سفارت فرانسه شمع روشن می کنند و لذا انصاف نیست که برای سلاخی ۲۰۰ نفر شیعه نه پیامی و نه شمعی روشن می کنند.

امام جمعه اشتهارد در پایان تاکید کرد: در خصوص کشتار شیعیان شمع روشن نکردند، شاید می خواهند بگویند به ما ربطی ندارد و یا می خواهند بگویند نه غزه نه لبنان نه افغانستان!

انتهای پیام/

دیدگاه شما