تات خبر
امروز : پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ - ۵:۰۶

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با تات خبر؛

مجلس طرحی در مقابله با مادر تحریم های آمریکا تصویب کند/برجام در کمتر از ۲ سال شکست خورد

اسماعیل یوزباشی: رسما می‌توان گفت برجام در کمتر از ۲ سال شکست خورده و اکنون برجام بدون آمریکا اساسا یک توافق حقارت‌آمیز و هزینه‌ساز برای ایران به شمار می‌رود زیرا ایران به تعهدات خودش پایبند است و برنامه هسته‌ای خود را تعطیل کرده اما تحریم‌ها بازگشته است.

به گزارش اختصاصی تات خبر، اسماعیل یوزباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار تات خبر، در خصوص مادر تحریم ها، بیان داشت: دلیل نامیده شدن این تحریم ها به مادر دیگر تحریم ها می تواند نقض آشکار برجام توسط آن ها و آشکار کردن چهره کریه آمریکا باشد اما متاسفانه بعضی در داخل هنوز میل مواجهه با این چهره خبیث را ندارند و به لبخند گذشتگان و بعضأ مسئولین کنونی آمریکا دل بسته اند.

وی افزود: رسما می‌توان گفت برجام در کمتر از ۲ سال شکست خورده و  اکنون برجام بدون آمریکا اساسا یک توافق حقارت‌آمیز و هزینه‌ساز برای ایران به شمار می‌رود زیرا ایران به تعهدات خودش پایبند است و برنامه هسته‌ای خود را تعطیل کرده اما تحریم‌ها بازگشته است و اروپا نیز نه می‌تواند و نه تمایلی دارد در تحریم‌های مالی، تعهدات آمریکا را اجرایی و با ایران همکاری کند.

یوزباشی خاطر نشان کرد: اگر گریزی به صحبت های رئیس جمهور در رسانه ملی بزنیم ایشان به صراحت اعلام کردند که ما هیچ تحریمی را نخواهیم داشت و حتی کسانی که مخالف برجام بودند را به عنوان کاسبان برجام معرفی کردند و گفتند ایران دیگر روی تحریم ها را نخواهد دید.

وی ادامه داد: متناسب با تحریم هایی که علیه ایران وضع شده حتما دولتمردان و مجلس طرحی در مقابل این اقدام تصویب کنند تا امریکا خیال نکند که دست بالا را گرفته است و کشور ایران عقب نشینی می کند.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: اساسا آمریکاییان خبیث در حال حاضر از تحریم به عنوان یک سلاح استفاده می کنند و هر کشوری که با مواضع و تفکرات شومشان مخالفت کند را با این ترفند به خیال خودشان به زانو در می آورند اما باید متذکر این واقع شد که احمق ترین انسان ها در سنای آمریکا و کاخ سفید تجمع پیدا کرده اند و این ها خیالات بچه گانه انها بیش نیست.

وی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص بدعهدی های آمریکا  افزود: همانطور که مقام  معظم رهبری اشاره کردند آمریکایی ها نشان دادند در اجرای یک توافق بی اعتمادترین هستند و در واقع اعتبار و قول آنها هیچ اعتباری ندارد.

یوزباشی در پایان تصریح کرد: در شرایط کنونی بهترین گزینه پیش روی ما همان اقتصاد مقاومتی و بومی کردن اقتصاد است که البته آن هم با تکیه به جوانان برومند ایران زمین امکان پذیر است و انتظار ما از مسئولان هم واگذاری میدان به جوانان انقلابى است در عمل نه در حرف.

انتهای پیام/

دیدگاه شما