تات خبر
امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ - ۱۰:۲۶

امام جمعه اشتهارد در خطبه های نماز جمعه:

مسئولین ساده زیستی را از باهنر و رجائی بیاموزند/دست های پلیدی در کار است تا شهر به گونه ای دیگر جلوه دهد

حجت الاسلام خالقپرست: زمانی که روحیه ساده زیستی مسئولین کم رنگ شود و به سمت اشرافی گری و تجملات سوق پیدا کند، مسابقه بدست آوردن مال و ثروت از هر راهی ربا شمرده می شود و لطمه شدید را افراد پایین جامعه می خورند لذا از دولت محترم این انتظار است که هزینه ی نهاد ریاست جمهوری و دولت پایین گرفته شود.

 به گزارش اختصاصی تات خبر، امام جمعه شهرستان اشتهارد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه شهید رجایی و باهنر مظهر دولت ساده زیست در نظام اسلامی هستند، اظهار داشت: در هفته جاری با فرارسیدن شهریور ماه هفته دولت آغاز می شود که این ایام را به خادمین واقعی ملت عزیز تبریک عرض نموده و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم.
وی در ادامه افزود: مسئولین و دولت مردان باید رجایی و باهنر را الگوی خود قرار دهند تا نام آنها در تاریخ به عنوان خادمین نظام و ملت عزیز ثبت و ضبط شود و این دو شهید، نمونه ی کامل ساده زیستی دولت مردان اسلامی هستند.
حجت الاسلام خالقپرست بیان داشت: زمانی که روحیه ساده زیستی مسئولین کم رنگ شود و به سمت اشرافی گری و تجملات سوق پیدا کند، مسابقه بدست آوردن مال و ثروت از هر راهی ربا شمرده می شود و لطمه شدید را افراد پایین جامعه می خورند لذا از دولت محترم این انتظار است که هزینه ی نهاد ریاست جمهوری و دولت پایین گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه مردم چشم شان به اعمال و رفتار ما مسئولین است، تصریح کرد: وقتی رهبر جامعه در پایین ترین سطح افراد جامعه زندگی می کند بقیه هم باید به ایشان اقتدا کنند، هفته دولت باید معرفی ویترین خدمات خادمین باشد، انتظار این است که بعد از تشکیل دولت و رأی اعتماد به کابینه در خدمت رسانی سرعت بیشتری را شاهد باشیم چرا که مردم منتظر عمل هستند تا حرف.
امام جمعه شهرستان تاکید کرد: امیدواریم که در این دوره جدید دولت، مردم واقعا طعم خدمت واقعی را بچشند و در زندگی خود خدمت را حس کنند و بیکاری، گرانی، تورم و بویژه رکود که مشکل اصلی این کشور است از بین برود.
وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه وضع فرهنگی شهر دارالمومنین مناسب نیست، خاطر نشان کرد: خبرهای خوبی از شهر به گوش نمی رسد، متاسفانه دست های پلیدی در کار است که می خواهند شهر را به گونه دیگری جلوه دهند، دوچرخه سواری زنان با این وضع نامناسب و وضع بد استخر شنا که فقط به فکر درآمد است، عدم رعایت مسائل اخلاقی در پارک ها، قلیان سراها، ساز و آواز عروسی ها در سطح شهر خیلی آزار دهنده است، آقایان مسئولین چاره ای کنید و مردم کمی بخود بیایید چرا که شهرتان در حال از دست رفتن است.
حجت الاسلام خالقپرست با اشاره به حمایت ترامپ از نژاد پرستان، عنوان داشت: وقتی کشوری که با ریختن خون صاحبان اصلی آن سرزمین یعنی سرخ پوستان بنا شود، نژادپرستی اساس تفکر بنیان گذاران این کشور است و امروز دوباره این جنایت هولناک در حال تکرار است.

امام جمعه اشتهارد اضافه کرد: خط عاشورا، امتداد طول تاریخ است و این خط از جوانان عاشورایی آغاز و به جوانان امروز ما رسیده است و محسن حججی ها نسل چهارم انقلاب و فرزندان امام خامنه ای عزیز هستند.
وی توضیح داد: بد به حال کسانی که با نگاه مادی به این حرکت نظر دارند و با شبهه افکنی و ایجاد تردید در بین مردم و بویژه جوانان نسبت به این راه مقدس ظلم روا می دارند، زنده نگه داشتن خط سرخ جهاد، کشور را در برابر هجمه های دشمن، مصون نگه میدارد.
حجت الاسلام خالقپرست در پایان ضمن تبریک سال روز ازداوج امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) اظهار داشت: امروزه بیش از ۱۱ میلیون نفر دختر پسر آماده به ازدواج داریم که اگر دولت مردان و خانواده ها فکری نکنند باید منتظر فاجعه بود لذا ازدواج آسان راه نجات جوانان است.
انتهای پیام/

دیدگاه شما