تات خبر
امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۴:۴۹

کارشناس سیاسی در گفتگو با تات خبر:

کودتای ۲۸ مرداد درس عبرتی برای مسئولین امروز ماست

کودتای ننگین آمریکایی رژیم منحوس شاهنشاهی در ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ درس عبرت و یک کتاب بسیار پربار سیاسی است که ماهیت غرب و آمریکا را نشان می‌دهد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، اسماعیل یوزباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار تات خبر،با اشاره به سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بیان داشت: کودتای ننگین آمریکایی رژیم منحوس شاهنشاهی در ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ درس عبرت و یک کتاب بسیار پربار سیاسی است که ماهیت غرب و آمریکا را نشان می‌دهد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این کودتا یک کودتای انگلیسی و آمریکایی بود که قصد برگرداندن شاه سنگدل ایران را به کشور داشتند و همچنین باعث شد سالیان طولانی آمریکا بر کشور ایران حاکم شود، کودتاي ننگين و سياهي که شيريني نهضت ملي شدن صنعت نفت را در کام ملت ايران تلخ کرد.

اسماعیل یوزباشی افزود: این کودتا با دخالت دو دولت خارجی امریکا و انگلستان یعنی با طراحی گسترده و امکانات مالی و نظارت سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و بهره گیری از کمک شبکه های جاسوسی انگلیس و مطبوعات زنجیره ای عملی شد.

وی تصریح کرد: در سال هایی که آمریکا یی ها با کودتا عوامل مزور خود را برایران مسلط کردند بیشترین ضربه به فرهنگ، دین و منابع ملی ایران وارد شد.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: این کودتا درس عبرتی برای امروز مسئولین ما است، که نتیجه اعتماد به آمریکا را نشان می دهد، امروز هر مسئولی که بخواهد به غرب اعتماد کند باید تاریخ را ورق بزند و راه وروش آمرکایی ها را از تاریخ مطالعه کند.

وی در پایان اظهار داشت: آنچه که مشخص است این است که اگر دشمن به ما نزدیک تر شود، نتیجه گمراه شدن از راه ولایت است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما