تات خبر
امروز : چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۲۳:۴۶

از ایجاد شغل تا القای فرهنگ ایرانی اسلامی بر کودکان/مردم، رسانه ها و مسئولین فرهنگ سازی کنند

به گزارش اختصاصی تات خبر، در شهرستان اشتهارد همانند سایر نقاط کشور، هر ساله نیمه های شهریور ماه، بازار لوازم التحریر و کتاب های کمک درسی و آموزشی مدرسه ای رونق دوباره می یابد اما این حجم انبوه از عرضه و تقاضا بی حاشیه هم نیست. در حال حاضر به اندازه کافی نوشت افزار اعم […]

به گزارش اختصاصی تات خبر، در شهرستان اشتهارد همانند سایر نقاط کشور، هر ساله نیمه های شهریور ماه، بازار لوازم التحریر و کتاب های کمک درسی و آموزشی مدرسه ای رونق دوباره می یابد اما این حجم انبوه از عرضه و تقاضا بی حاشیه هم نیست.

در حال حاضر به اندازه کافی نوشت افزار اعم از داخلی و خارجی در بازار اشتهارد وجود دارد و خانواده‌ها با خرید اجناس وطنی صنعت لوازم تحریر و تولید کنندگان داخلی را تنها نگذارند به خصوص اینکه تعدادی از این تولیدکنندگان لوازم تحریر داخلی در شهرک صنعتی اشتهارد فعالند.

از طرفی خانواده‌ها باید فرزندانشان را به خرید لوازمی تشویق کنند که حاوی نمادهای فرهنگی مثبت بوده که به رشد تربیتی فرزندانشان منجر شود.

گرانی لوزام التحریر تنها مشکل والدین نیست بلکه مشکلات دیگر از قبیل بی کیفیت بودن نیز هست که در کنار آن لوازم التحریر با تصاویر اسطوره های استکبار نیز عرضه می شود.

می توان گفت بیشتر والدین از این نگران هستند که پول زیاد می دهند و کالایی بی کیفیت با تصاویر غیر اخلاقی می خرند که می تواند در روحیه فرزندان آنها اثرات مخربی بر جای بگذارد.

باید توجه داشت که این نوشت افزارها و تصاویر روی آن، عاملی مهم و اثرگذار در ساخت شخصیت های آینده کودکان و نوجوانان هستند و هر چه قدر ما روی آنها سرمایه گذاری کنیم، توانسته ایم آینده کشورمان را بسازیم و در این آینده سازی نیز علاقه های ملی و اسلامی می تواند نقش بسیار بیشتری داشته باشد.

مردم نسبت به سال های قبل بیشتر به اجناس ساخت داخل توجه می کنند، این را میتوان با افزایش کالاهای ایرانی در بازار اشتهارد و مغازه هایی که این اجناس را ارائه میدهند فهمید، اما دو مشکل وجود دارد اول اینکه تنوع اجناس داخلی بسیار محدود است و دوم اینکه رنگ و لعاب و ظاهرا اجناس خارجی که اکثرا چینی هستند بسیار بیشتر است والدین نیز که به شدت تحت تاثیر کودکان خرید می کنند به سمت زیبا ترین کالایی می روند که وجود دارد.

این درحالی است که والدین باید به این نکته هم توجه کنند که دانش آموز در کلاس باید روی درس متمرکز باشد نه برند لوازمش و استفاده از اشکال و نمادهای کارتونی که فقط ذهن کودک را مشوش می کند و موجب کندی در یادگیری و داستان پردازی می شود.

البته این نکته را نیز باید یاداور شد که تبلیغات کالاها و طرح های داخلی خیلی ضعیف تر از کالاهای خارجی است لذا با اطلاع رسانی هرچه بیش تر ما باید به سمتی حرکت کنیم که تعداد دانش آموزان و خانواده های بیش تری ‏به خرید لوازم ایرانی ترغیب شوند و این گونه است که می توانیم اهداف دشمنان را در دستیابی به مقاصد شوم آنان خنثی کنیم‎.

آنچه که بسیار عجیب به نظر می رسد این است که مردم اشتهارد با رکودی که در صنعت حاکم است با مشکل بیکاری بیشتر از نقاط دیگر استان درگیر هستند ولی با این حال بازهم کالاهای خارجی می خرند و به کالای داخلی توجهی آنچنانی نمیدهند.

در نهایت باید گفت که توجه به کالای داخلی به خصوص لوازم تحریر کودکان دارای منافع فرهنگی و مالی بسیاری برای کشور است و مردم، رسانه ها و مسئولین باید در جا انداختن این کالا ها در بین عموم مردم کوشا باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما