تات خبر
امروز : دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۶/۲۰ - ۴:۳۱

از شلوغی بازار تا فرارسیدن ایام بازگشایی مدارس/سرویس های مدارس باید ساماندهی شود

در آستانه بازگشایی مدارس و در راستای تسهیل در دسترسی شهروندان به وسایل نقلیه عمومی و سرویس دهی مناسب به شهروندان باید خدمات رسانی سرویس های دانش آموزان ساماندهی شود.

به گزارش اختصاصی تات خبر، ایام بازگشایی مدارس نزدیک است و روزهای پایانی شهریور در خیابان‌های منتهی به مراکز خرید شاهد ترافیک سنگین هستیم که در اولین روز مهر به اوج خود می‌رسد.

در آستانه بازگشایی مدارس و در راستای تسهیل در دسترسی شهروندان به وسایل نقلیه عمومی و سرویس دهی مناسب به شهروندان باید خدمات رسانی سرویس های دانش آموزان ساماندهی شود.

از آنجایی که یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها، سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزی است، باید تلاش کرد تا آسیب های اجتماعی، اخلاقی را به حداقل برسانیم و بتوانیم چالش های پیش روی حمل و نقل دانش آموزی را با فرهنگ سازی برطرف کنیم.

در شهرهای کوچک همانند شهر اشتهارد علی رغم جمعیت کم متاسفانه همواره شاهد نابسامانی های مختلف در زمینه حمل و نقل شهری هستیم و نرخ های مختلف سرویس هایی که معمولا شخصی هستند همواره موجب نارضایتی شهروندان شده است به گونه ای که رانندگان تاکسی، خود به عنوان نرخ گذار فراتر از تصمیم گیری مسئولان عمل می کنند.

البته برخی رانندگان که به حق و حقوق قانونی خود راضی اند و همواره با پاکدستی و انسانیت برای کسب روزی حلال تلاش می کنند و همواره باید از آنها به عنوان رانندگان با وجدان تجلیل و قدردانی شود.

باید تدبیر اتخاذ شده برای سرویس‌دهی مدارس به نحوی مطلوب انجام شود به این علت که فقدان این وسیله حمل و نقل در روزهای ابتدایی مهر ماه باعث ایجاد ترافیک در معابر منتهی به مدارس می شود.

شناسایی گره های ترافیکی، احصاء مدارس کنار معابر، استفاده از علائم ترافیکی در معابر نزدیک به مدارس، ایمن سازی معابر و تجهیزات ترافیکی، پاکسازی انهار، رفع سد معبر، نظارت و پاکسازی حفاری ها و ده ها فعالیت دیگر تا پیش از آغاز سال تحصیلی بهتر است انجام پذیرد که نیازمند همکاری شهرداری، شورای ترافیک و آموزش و پرورش اشتهارد است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما