تات خبر
امروز : دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۶/۲۰ - ۶:۴۷

فقر لوازم التحریر ایرانی اسلامی در هشتمین نمایشگاه کتاب البرز/ مسئولان پاسخگو باشند

چرا اداره فرهنگ و ارشاد که متولی فرهنگ در هر استانی است به تولید داخل بهاء نمی دهد، تولید کننده داخل نیاز به حمایت دارد مسئولان پاسخگو باشند

به نقل از تات خبر، به گزارش نگارانه؛ هشتمین نمایشگاه کتاب البرز در حالی افتتاح شد که از ۴۰ غرفه لوازم التحریر موجود در نمایشگاه دو غرفه لوازم التحریر ایرانی اسلامی توزیع می کنند.

چند روزی به بازگشایی مدارس فرصت باقی مانده که با ورود لوازم التحریر شخصیت‌های کارتونی غربی به بازار، جای خالی لوازم التحریر ایرانی و اسلامی در بین لوازم ضروری دانش آموزان احساس می شود.

یکی از راه های نفوذ فرهنگ در قشر نوجوان و جوان که تأثیرگذاری بر تفکر و آینده نگری آنها داشته و بستر سازی مناسب برای نفوذ و استحاله فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی است، فرهنگسازی غیربومی و ضدارزشی از طریق البسه و لوازم التحریر – نوشت افزار- است.

چرا اداره فرهنگ و ارشاد که متولی فرهنگ در هر استانی است به تولید داخل بهاء نمی دهد، تولید کننده داخل نیاز به حمایت دارد مسئولان پاسخگو باشند.

 نوشت افزاری که با عکس هایی بدلباس از پرنسس های کارتونی، با تصاویری خشن از دیوها و کاراکترهای عجیب فضایی و تخیلی رنگ و لعاب پیدا کرده و سیطره خود را از روی کولی ها و  کیف های دانش آموزان تا جلد دفاتر و طرح مدادها و .. رسانده است شاید در ظاهر تصاویری جامد و سرد باشند اما در واقع سیالی گرم و تأثیرگذار بر نوع تفکر و خواسته های کودک و نوجوان خواهند بود.

اینکه بازار فروش لوازم التحریر در دست کشورهای آسیای شرقی و من جمله چین باشد اگر به اقتصاد ما ضربات سنگینی وارد می کند و بر آمار بی کاری می افزاید، طرح های غیر بومی و در بیشتر اوقات در تضاد با ارزش های ملی – مذهبی ما فقر فرهنگی را به جای خواهد گذاشت که مزدوج شدن این دو پدیده نامبارک، فرزندی جز از خود بیگانگی فرهنگی و افتادن در دره فقر اقتصادی چیزی در پی نخواهد داشت.

باید در نظر داشت که لوازم التحریر به عنوان در دسترس ترین وسیله دانش آموزان و از واجبات تحصیل، پیوند محکمی با فرهنگ دارد، چه فرهنگی مادی و چه فرهنگ معنوی ما و حفظ هر دوی این عناصر در عرصه کنونی که دچار شبیخون فرهنگی شده ایم، از اهم واجبات است.

فروشنده غرفه لوازم التحریر در نمایشگاه کتاب البرز در گفتگو با نگارانه اظهار داشت: در این نمایشگاه فقط دو غرفه لوازم التحریر ایرانی اسلامی توزیع می کنند علی رغم اینکه تنوع رنگ و تصاویر در لوازم التحریر تولید داخل وجود دارد اما توجه ویژه ای به این مهم نمی شود.

وی ادامه داد: ما باید فرهنگ استفاده از لوازم التحریر تولید داخل را در خانواده ها رواج دهیم و این نمایشگاه ها با فرهنگ سازی و تبلیغ می توانند بسیار موثر باشند.

این فروشنده تاکید کرد: در این نمایشگاه به این عظمت وجود دو غرفه برای لوازم التحریر تولید داخل بی مهری بیش نیست امید است با عنایت مسئولین فرهنگ استفاده از نوشت افزار داخلی رواج یابد.

فروشنده غرفه لوازم التحریر در نمایشگاه کتاب البرز گفت: تنوع لوازم التحریر غربی و قیمت مناسب آن دو موضوعی است که برای خانواده ها بسیار اهمیت دارد و دانش آموزان به این دو دلیل تمایل به خرید این نوع اجناس دارند.

وی ادامه داد: بازار لوازم التحریر در انحصار واردات است و تا زمانی که تقاضا برای این نوع اجناس باشد تولید کننده داخلی قطعا دوام نخواهد آورد لذا ما با نیاز بازار جنس می آوریم .

شاید هنوز فرهنگ خرید لوازم ملی در بین مردم نهادینه نشده پس اگر مردم ما بدانند که فقط با خرید یک خودکار ایرانی چقدر می توانند به اقتصاد ملی ایران کمک کنند و با این کار چند هزار جوان ایرانی مشغول کار می شوند حتما از تولیدات داخلی حمایت می کنند و با اینکار از خروج ۶۰ میلیارد تومان ارز از کشور جلوگیری می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما