تات خبر
امروز : شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۶/۲۵ - ۶:۴۴

از وضعیت ماشین تا رفتار راننده/سرویس مدارس دغدغه خانواده اشتهاردی در اول مهر

هر سال در روزهای پایانی شهریور ماه سرویس مدارس مهم ترین دغدغه مدیریت شهر و خانواده ها است، امسال نیز به طور حتم مسئولین در تلاش اند با رسیدگی به وضعیت سرویس مدارس، خانواده ها دغدغه رفت و آمد فرزندانشان را نداشته باشند.

به گزارش اختصاصی تات خبر، هر سال در روزهای پایانی شهریور ماه سرویس مدارس مهم ترین دغدغه مدیریت شهر و خانواده ها است، امسال نیز به طور حتم مسئولین در تلاش اند با رسیدگی به وضعیت سرویس مدارس، خانواده ها دغدغه رفت و آمد فرزندانشان را نداشته باشند.

اما مسئولین باید بدانند وضعیت سرویس مدارس از جنبه ها مخلتلف برای خانواده ها حائز اهمیت است، همانقدر که ایمن بودن خودروهای سرویس مدارس مهم است، سلامت و صحت رفتار اخلاقی و حرفه ای رانندگان آنها نیز از اهمیت برخوردار است و رانندگان سرویس مدارس که دانش آموزان به آنها سپرده می شوند، باید از صلاحیت روانی برخوردار باشند.

سرویس مدرسه می بایست متناسب با شرایط فیزیکی، جسمانی و جنسیتی دانش آموزان، مقدار مسافت طی شده از مبداء تا مقصد، جغرافیای محیطی و اجتماعی انتخاب و بکارگیری شود، از سوی دیگر رعایت برخی نکات مانند عدم استعمال دخانیات، مصرف هرگونه خوراکی و آشامیدنی و به کارگیری سیستم صوتی و تصویری متناسب کودکان توسط راننده سرویس مدرسه الزامی است که متاسفانه در اشتهارد چندان رعایت نمی شود.

همچنین دانش آموزان نیز باید ممنوعیت هایی همچون عدم خوردن مواد غذایی و راه رفتن هنگام حرکت وسیله نقلیه مواجه باشند زیرا در غیر این صورت خطراتی نظیر خفگی و انواع شکستگی سلامت آنان را تهدید می کند و لازم است برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی آموزشی تئوری و عملی به دانش آموزان ارائه شود.

هر خودرویی نمی‌تواند سرویس مدرسه باشد، و این نکته مهمی است که متاسفانه برخی خانواده‌ها نسبت به آن بی‌توجهند و این بی‌توجهی هم کار دستشان می‌دهد.

از آنجا که رانندگان سرویس مدارس در دو نوبت رفت و برگشت با دانش آموزان در ارتباط هستند، نحوه عملکرد رفتاری، گفتاری و از همه مهم تر میزان پایبندی آنها به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بشدت زیر نظر دانش آموزان است، به طوری که رعایت قوانین یا نادیده گرفتن آن از سوی رانندگان در الگوپذیری دانش آموزان نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

همچنین برای رعایت مسائل امنیتی اولیا باید از فرزندان بخواهند شماره تلفن، آدرس محل زندگی و تلفن یکی از بستگان نزدیک را به خاطر بسپارد تا در مواقع اضطراری با والدین یا بستگان تماس بگیرند ضمن این‌که این شماره تلفن‌ها را در اختیار اولیای مدارس و راننده سرویس مدرسه نیز قرار دهند.

البته باید خاطر نشان کرد که اگر تمامی مدارس از کیفیتی مطلوب بهره مند باشند خانواده ها هم مجبور به جابجایی فرزندان خود در مسافت های زیاد نمی شوند و شاید دیگر نیازی به سرویس مدارس نباشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما