تات خبر
امروز : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۷/۱۵ - ۱:۵۸

نبود زیر ساخت های مناسب خدمات درمانی/صنعتی بودن و شهرستان شدن هم به داد اشتهارد نرسید

بیش از ۵ سال است که اشتهارد تبدیل یه شهرستان شده است و بیش از ۲۰ سال است که اشتهارد شهری صنعتی است و از طرفی دیگر شهری نزدیک تهران پایتخت کشور است ولی هنوزم که هنوزه از وجود برخی از زیرساخت های مهم بی بهره است.

به گزارش اختصاصی تات خبر، بیش از ۵ سال است که اشتهارد تبدیل یه شهرستان شده است و بیش از ۲۰ سال است که اشتهارد شهری صنعتی است و از طرفی دیگر شهری نزدیک تهران پایتخت کشور است ولی هنوزم که هنوزه از وجود برخی از زیرساخت های مهم بی بهره است.

از جمله این امکانات زیربنایی نبود خدمات درمانی مناسب برای شهروندان اشتهاردی است به طوری که علاوه بر اینکه بیمارستانی مجهز در اشتهارد وجود ندارد، مردم اشتهارد برای مراجعه به متخصص نیز باید ۷۰ کیلومتر آن طرف تر، به مرکز استان مراجعه کنند.

با توجه به کاهش ۸۰ درصدی درامد های شهرداری اشتهارد و همچنین پیشبینی نشدن طرحی خاص از طرف دولت در شهرستان، میتوان گفت مردم اشتهارد نباید تا ۵ سال آینده انتظار بهبود اوضاع را داشته باشند.

این در حالی است که جمعیت شهرستان با توجه به کارخانه هایی که در شهرک های صنعتی آن وجود دارد روز به روز در حال افزایش است و نیاز به خدمات درمانی مناسب، بیشتر احساس می شود.

از طرفی دیگر با توجه به اینکه مردم برای درمان خود معمولا به کرج مراجعه می کنند، باعث بالا رفتن هزینه های مالی، زمانی و همین طور جانی شده است.

حال سوالی که مطرح است این است که اشتهارد، شهرستانی صنعتی و نزدیک پایتخت است، این شهرستان چه خصوصیت و موقعیتی را باید کسب کند تا مسئولین به زیر ساخت های این شهرستان از جمله در بخش بهداشت و درمان بیشتر رسیدگی کند؟!

انتهای پیام/

دیدگاه شما