تات خبر
امروز : پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۴/۱۲/۲۰ - ۱۷:۴۱

شیب نزولی بازار خودرو در روزهای پایانی سال/ افت ۵۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون تومانی قیمت خودرو

فعالان بازار خودرو پیش‌ بینی می‌کنند که در چند روز باقی‌ مانده از سال ۱۳۹۴، قیمت خودرو کاهش پیدا کرده و حتی قیمت خودروهای صفر در بازار نزدیک به قیمت کارخانه شود.

تات خبر،تنها ۱۰ هفته به پایان سال ۱۳۹۴ باقی مانده است و مردم همین مدت را فرصت دارند که برای تعطیلات سال جدید، خودرو خود را تعویض و یا خودرو خریداری کنند.

بازار خودرو در اسفندماه امسال شاهد نوسانات قیمتی بود؛ به‌طوری که در اوایل اسفندماه امسال که ثبت‌نام خودروهای داخلی و فروش نقدی خودروسازان داخلی برای چند روز متوقف شد، اکثر خودروها افزایش قیمت در بازار پیدا کردند؛ حتی بعضی از خودروها در چند روز تا دو میلیون تومان نیز افزایش قیمت داشتند.

در این خصوص، می‌توان به پژو GLX یگانه‌سوز اشاره کرد که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت، یا خودرو پژو پارس یگانه‌سوز که حدود ۲ میلیون تومان و تندر ۹۰ پارس‌خودرویی حدود ۲ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرد.

این افزایش قیمت‌ها باعث شد که خودروهای دست دوم نیز تا حدودی در بازار گران شوند، اما این افزایش قیمت‌ها طی چند روز اخیر متوقف شده و بازار خودرو از لحاظ قیمتی، سیر نزولی پیدا کرده است؛ به نحوی که در چند روز اخیر شاهد کاهش قیمت خودروهای داخلی به خصوص محصولات ایران‌خودرو بودیم. برای مثال، پژو پارس یگانه‌سوز از ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. یا قیمت پژو GLX دوگانه‌سوز از ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افت پیدا کرد.

پیش‌ بینی فعالان بازار خودرو این است که احتمالا قیمت‌ها در این چند روز باقی‌مانده از سال ۱۳۹۴، کمی دیگر پایین آید و قیمت خودروهای صفر در بازار نزدیک به قیمت کارخانه شود.

به گزارش همشهری، در حال حاضر در بازار خودرو پراید ۱۳۱ SE حدود ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پراید ۱۱۱ SE حدود ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، پژو GLX یگانه‌سوز حدود ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پژو GLX دوگانه‌سوز ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو پارس یگانه‌سوز ۳۶ میلیون تومان است.

دیدگاه شما