تات خبر
امروز : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۶:۱۵

رئیس یکی از موسسات توانبخشی اشتهارد؛

نداشتن شغل، عامل اصلی بازگشت بهبود یافتگان اعتیاد به مصرف دوباره

محمد کریمی: دغدغه اصلی هر فرد معتادی بعد از ترک اعتیادش، ایجاد شغل و بازگشت دوباره به جامعه به عنوان یک فرد آگاه به بیماری خود و مستقل می باشد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، محمد کریمی رئیس موسسه دریچه نور اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر با اشاره به برگزاری کارگاه توانبخشی به ترک کنندگان اعتیاد، بیان داشت: این کارگاه ها به افرادی که بیماری مزمن اعتیاد را رها کرده و کنار گذاشته اند، می تواند راهگشا و کمک کننده باشد چراکه دغدغه اصلی هر فرد معتادی بعد از ترک اعتیادش، ایجاد شغل و بازگشت دوباره به جامعه به عنوان یک فرد آگاه به بیماری خود و مستقل می باشد.

وی در ادامه افزود: در این زمینه اداره بهزیستی شهرستان اشتهارد توانسته گام های اساسی را بردارد و در این مسیر کمک کننده و یار و یاور فرد بهبود یافته باشد تا چنین فردی احساس تنهایی و هویت گم شده را نداشته باشد.

کریمی خاطر نشان کرد: موسسه دریچه نور توانسته با پویایی و تلاش مستمر خود تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان اشتهارد در حوزه پیشگیری گام های مهمی را در این زمینه بردارد، این کارگاه ها به صورت مستمر اجرا شده و نتایج بسیار ثمربخشی را از خود به جای گذاشته است .

وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد بیماران مبتلا به اعتیاد در سال اول پس از بهبودی به دلیل نداشتن توانمندی اقتصادی وفراهم نبودن زمینه اشتغال دوباره به چرخه اعتیاد باز می گردند لذا امیدواریم بتوانیم با فراهم نمودن زمینه اشتغال پایدار بهبود یافتگان گامی در جهت کاهش آسیب اعتیاد برداریم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما