تات خبر
امروز : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۶:۱۵

مدیر کانون ادبی عمارت دل خبر داد:

برگزاری شب شعر عاشورایی در اشتهارد برای گسترش فرهنگ حسینی(ع)

به مناسبت ایام سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت(ع) کانون ادبی عمارت دل با همراهی کانون ندای مهدی (عج)، شب شعر عاشورایی برگزار می کند.

به گزارش اختصاصی تات خبر، احمد شاهبیگ مدیر کانون ادبی عمارت دل اشتهارد، در گفتگو با خبرنگار تات خبر بیان داشت: به مناسبت ایام سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت(ع) کانون ادبی عمارت دل با همراهی کانون ندای مهدی (عج)، شب شعر عاشورایی برگزار می کند.

وی در ادامه افزود: بی‌تردید شعر یکی از هنرهای اصیل بشری است که ازدیر باز با ذهن و عواطف بشری سروکار داشته است و پس از ظهور اسلام نیز از توجه و اهتمام به شعر کاسته نشد و پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) به نقش و تأثیرگذاری آن و ضرورت استفاده برای اهداف مقدس کاملا آگاه بودند.

شاهبیگ خاطر نشان کرد: از تمامی شاعران، نغمه سرایان عاشورایی و عموم علاقمندان به سرودن شعر، دعوت به عمل می آید با شرکت در این شب شعر، سروده های آیینی و برداشت های معرفتی خود را در رثای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) قرائت نمایند.

وی هدف از برگزاری این ویژه برنامه را توسعه فرهنگ عاشورایی در شهرستان و همچنین ایجاد فضای معنوی بین هم شهری ها و تعمیق رابطه عاطفی و معنوی آن‌ها با حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد و گفت: زمان برگزاری این شب شعر ۲۰ مهر ساعت ۱۵:۳۰ در کانون ندای مهدی(عج)شهرستان اشتهارد خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما