تات خبر
امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۰۹/۲۸ - ۱۰:۳۸

اغلب مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا اجرایی نشده است/ بحث زیست محیطی پروژه های البرز در حد شعار مانده است/ سایه سنگین ضعف حمل و نقل عمومی بر نفس تنگ البرزی ها

مدتهاست آسمان استان البرز به واسطه عملکرد ضعیف برخی از دستگاه ها در راستای ارائه راهکار برای کاهش آلودگی هواو همچنین ضعف شدید در سیستم حمل ونقل عمومی در وضعیت ناسالم به سر برده و مردم به تبع این مشکلات با معضلات ناشی از آن دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش تات خبر، به نقل از «تیتریک»،هراز چندگاهی که هوای استان در شرایط بحران و اخطار قرار می گیرد، مسئولان استانی و کشوری را برای چاره اندیشی به تکاپو وامی دارد.اما به دلیل نبودن زیرساخت های لازم و موقتی بودن راه حل ها این معضل ریشه ای درمان نمی شود.

علاوه بر فرسوده بودن ناوگان حمل ونقل عمومی فعلی، توقف پروژه ۱۰ ساله قطار شهری در زیر زمین که به گفته نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی خون مردم را در شیشه کرده، توزیع بنزین نامرغوب ودلایل دیگری برای گسترده شدن روزانه این معضل هستند.

بحث قطارشهری که بیش از۱۰سال است رقم خورده وحدود ۲سال به دلیل اختلاف بین پیمانکار و کارفرما متوقف شد همچنان تا به ثمر رسیدن آن فاصله زیادی دارد. چرا که به دلیل مشکل اصلی«تامین اعتبار»بعید به نظر می رسد قطار این پروژه به ایستگاه و بهره برداری برسد.

اتمام پروژه قطارشهری ارتباط مستقیم با تامین منابع مالی

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه مترو کرج با انتقاد از توافق مجدد با شرکت سابیر گفت: سابیر ده سال خون مردم کرج را در شیشه کرد و ما با تلاش فراوان او را خلع کرده بودیم، اما دوباره با او توافق شد.

عزیز اکبریان افزود: اختلاف بین پیمانکار و کارفرما دو سال رسماً فعالیت عمرانی متروی کرج را متوقف کرد، با روی کار آمدن اعضای جدید شورای شهر امید آن می رفت که به سرعت موضوع حل شود، هنگامی که خبر توافق مجدد با سابیر منتشر شد، این امید به آینده روشن مترو و نواخته شدن سوت قطار شهری در کرج بار دیگر تقویت شد.

اغلب مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا اجرایی نشده است/ بحث زیست محیطی پروژه های البرز در حد شعار مانده است/ سایه سنگین ضعف حمل و نقل عمومی بر نفس تنگ البرزی ها

اما سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج در اظهاراتی آب پاکی را روی دست همه ریخت و پیش بینی کرد امیدی به آینده بزرگترین و سرمایه بر ترین پروژه شهر کرج نیست.

چرا که وی گفت: ارائه زمان مشخص برای اتمام پروژه ارتباط مستقیم با تامین منابع مالی دارد و اگر نیاز مالی پروژه محقق شود، سناریو خوش بینانه این است که در مدت زمان ۳ الی ۳٫۵ سال پروژه راه اندازی شود.

سرپرست سازمان حمل ونقل ریلی شهرداری کرج گفت: پروژه قطار شهری کرج به ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تاسیسات و یک هزار میلیارد تومان در راستای ناوگان به واسطه سرویس دهی در خطوط نیاز دارد.

بر این اساس پروژه ای که قرار بود زمانی با ۳هزار میلیارد تومان به اتمام برسد امروز بعد از ده سال نیازمند ۳هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است، و آن هم با هزار اما و اگر در صورتی که تامین شود، ۳ تا ۳/۵ سال تا راه اندازی زمان نیاز دارد، مدتی که برای بحران حمل و نقل وتبعات آن مانند آلودگی هوای البرز بسیار زیاد است.

با وجود اطلاع واظهارات مسئولان استانی و کشوری منجمله رییس جمهور که در سفر استانی ترافیک و حمل ونقل را بزرگترین مشکل عنوان کرد اما هنوز عزم جدی برای حل این معضل البرز جزم نشده و به عبارتی در حد صحبت و شعار مانده است.

ضعف در بخش حمل و نقل عمومی 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با بیان اینکه کارگروه کاهش آلودگی هوا در شرایط عادی در بحث آلودگی هوا در استان به ریاست معاون عمرانی استانداری تشکیل می شودگفت: مصوبات کارگروه بر اساس مصوبات هیات وزیران وظایف دستگاه ها مشخص و پیگیری شده و زمانیکه وضعیت کیفی هوا به سطح ناسالم برسد و در شرایط اضطرار باشد کمیته ویژه ای تشکیل می شود که اعضای آن نسبت به کارگروه اصلی کمتر بوده و محدودیت ها و ممنوعیت هایی را طبق دستورالعمل شرایط اضطرار کاهش آلودگی هوا تعیین و ابلاغ می کند تا دستگاه ها طبق آن عمل کنند.

فردین حکیمی افزود: در آخرین تعطیلاتی که در هفته گذشته وجود داشت در برخی روزها در کرج و ساوجبلاغ وضعیت ناسالم برقرار شد و با توجه به اینکه در دستورالعمل کمیته اضطرار مقوله تعطیلی مهدکودک ها و مقطع ابتدایی است بحث تعطیلی مدارس کنسل شد لذا موضوعاتی چون آماده باش اورژانس و ابلاغ ورزش و جوانان مبنی بر ورزش نگردن در فضای آزاد و پایش کارخانه های آلاینده توسط محیط زیست مطرح شد.

وی اظهار داشت: طی روزهای اخیر برای کاهش آلودگی هوا برخی معادن شن و ماسه و کارخانه های آلاینده تعطیل شدند و تاکید شد تا کارخانه جات از سوخت مایع استفاده نکنند، همچنین هشدارها به دستگاه هایی که در این بخش وظیفه داشتند ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه اصلی ما هر فصل تشکیل شده و وظایف دستگاه ها رصد می شود هرچند که خیلی رضایت بخش نیست چرا که ما در بخش حمل و نقل عمومی ضعف زیادی داریم و در بحث نصب کاتالیست روی تاکسی ها و فیلتر روی اتوبوس های شهری هنوز اقدامات شاخصی انجام نشده است و شهرداری وظیفه پیگیری این موارد را بر عهده دارد.

اغلب مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا اجرایی نشده است/ توجه به پیوست زیست محیطی پروژه های البرز در حد شعار است/ سایه سنگین ضعف حمل و نقل عمومی بر نفس تنگ البرزی ها

حکیمی با اشاره به اینکه یکی از وظایف کارگروه و کمیته اضطرار برخورد با خودروهای دودزا و فاقد برچسب معاینه فنی بوده افزود: در طول سال اقداماتی در این زمینه انجام می شود و اعمال قانون صورت می گیرد که البته باید به این مهم بیشترپرداخته شود شود و برخورد قاطعانه تری با خودروهایی که این موارد را رعایت نمی کنند به عمل آید.

مصوبات آلودگی هوا اجرانشده است

وی گفت: در بحث آلودگی هوا بسیاری از مصوبات اجرایی نشده است و علت آن بعضا کمبود اعتبار مطرح می شود و با وجود اینکه اغلب پروژه های عمرانی بزرگ استان البرز مشمول ارزیابی اثرات محیط زیستی هستند اما در برخی موارد شاهدیم طی چند سال گذشته پیش از مطالعات ارزیابی فعالیت خود را آغاز می کنند که یکی ازاین موارد بزرگراه شمالی است.

حکیمی با بیان اینکه شورای شهر مرجع بالادست شهرداری است تصریح کرد: باید از مرحله شعار و حرف های قشنگ خارج شد و از مواردی که خروجی ندارند دوری کرد و در نهایت شورای شهر اگر بخواهد می تواند شهرداری را ملزم به اقدامات لازم کند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بعضا قدمی برداشته نمی شود و عده ای صرفا شعار می دهند در خاتمه اظهار داشت: در هشت ماهه سال ۹۶ تعداد روزهای پاک ۲۱ روز معادل ۸٫۵ درصد، تعداد روزهای سالم ۱۸۶ روز معادل ۷۵٫۵ درصد و تعداد روزهای ناسالم ۳۹ روز معادل ۱۶ درصد است. 

اغلب مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا اجرایی نشده است/ توجه به پیوست زیست محیطی پروژه های البرز در حد شعار است/ سایه سنگین ضعف حمل و نقل عمومی بر نفس تنگ البرزی ها
ترددهای استان البرز بیشترین منشاء آلودگی هوا

مدیر کل استاندارد استان البرز نیز با اشاره به اینکه جایگاه های سی ان جی را تحت کنترل داریم و در صورت تخلف و فقدان الزامات استاندارد به واسطه همکاری ما با پخش فراورده های نفتی سهمیه گاز آنها قطع می شود گفت: بنزین نمونه گرفته می شود و با توجه به برنامه ریزی ملی کنترل در آزمایشگاه ها گزارش شده و آمار اعلام می شود.

فتانه شکراللهی با تاکید بر اینکه بازه زمانی نظارت بر بنزین سالیانه و جایگاه های سوخت بر اساس گزارشات مردمی و به تواتر صورت می گیرد افزود: ترددهای استان البرز بیشترین منشاء آلودگی هوا است چرا که ما واحد تولید خودرو نداریم و بنزین توزیع شده کنترل می شود لذا آلودگی هوا چند بعدی بوده و موارد مرتبط با ما اجرایی می شود.

وی اظهار کرد: متاسفانه استان البرز بار مشکلات بسیاری از استان ها را به دوش می کشد که این تردد ها شرایط البرز را وخیم تر می کند.

شکراللهی با اشاره به اجرای پروژه آزادراه تهران – شمال افزود: برای حل این معضل برنامه ها طولانی مدت و کوتاه مدت مرتفع کننده مشکلات استان خواهد بود.

اغلب مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا اجرایی نشده است/ توجه به پیوست زیست محیطی پروژه های البرز در حد شعار است/ سایه سنگین ضعف حمل و نقل عمومی بر نفس تنگ البرزی ها


درناوگان اتوبوسرانی با بحران مواجه هستیم
مدیرارتباطات وامور بین الملل سازمان مدیریت حمل ونقل بارومسافرشهرداری کرج نیز با اشاره به اینکه بر اساس استاندارد در کلانشهرها، متوسط عمر اتوبوس۸سال است،گفت:در بحث اتوبوس های ملکی ناوگان حمل ونقل عمومی شهرداری کرج، میانگین عمراتوبوس ها۹سال است که بیش از ۳۰درصد آنها فرسوده و متوقف شده است ودر بحث اتوبوس های خصوصی بیش از ۴۰۰ اتوبوس داریم که متوسط عمر آنها هم بالای ۱۰ سال است.

وی افزود: بحرانی بودن اتوبوس را به شهرداری، شورای شهر، وزارت کشور و نهادهای متولی اعلام کردیم که حتما باید برای این موضوع چاره ای اندیشیده شود.

مدیرارتباطات وامور بین الملل سازمان مدیریت حمل ونقل بارومسافرشهرداری کرج با بیان اینکه در سال ۸۹ قیمت هر اتوبوس حدود۸۰ تا۱۰۰میلیون تومان بود افزود: با توجه به افزایش قیمت شدید اتوبوس طی چند سال گذشته، برای خرید یک اتوبوس باید حدود۶۰۰ میلیون تومان هزینه کنیم یعنی هر اتوبوس حدود۶ برابرافزایش داشته و شهرداری از خرید اتوبوس«به ویژه به تعداد انبوه» ناتوان است.

سبزی در ادامه گفت: وزارت کشور قبلا اتوبوس هایی را به کلانشهرها اختصاص می داد که آن هم به دلیل تحریم ها و کاهش بودجه نتوانست در این قضیه به طور مناسب ظاهر شود و این ها باعث فرسوده بودن ناوگان حمل ونقل عمومی شده است.

وی با بیان اینکه در سال آینده حدود۲۰۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی طبق قرارداد به پایان تعهد خود می رسند و سند اتوبوس به نام آنها می خورد افزود:چنانچه همکاری آنها ادامه پیدانکند و اگر اتوبوسی به ناوگان وارد نشود با بحران مواجه خواهیم بود.

سبزی بیان کرد: البته تاکید شده که پیگیری شود تا پایان سال ۱۰۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان شود اما علاوه برآن ۱۴ دستگاه اتوبوس برای فعالیت در خط بی آرتی در خیابان شهید بهشتی، وارد ناوگان خواهد شد که مقدمات آن توسط معاونت حمل ونقل شهرداری کرج در حال پیگیری است.

مدیرارتباطات وامور بین الملل سازمان مدیریت حمل ونقل بارومسافرشهرداری کرج در پاسخ به این پرسش که آیا مقدمات این کار فراهم است یا خیر، گفت: به دلیل اینکه بستر وفضا در خیابان شهیدبهشتی مهیا نیست که خط بی آرتی کلا جداشود، برای راه اندازی با چشم گربه ای و گل میخ کف خیابان می توان خط اتوبوس را جداکرد ، چرا که شرایط وظرفیت این خیابان اجازه حصاربندی یا ایجاد مانع را نمی دهد. به همین دلیل به محض ورود اتوبوس های تندرو بی آرتی راه اندازی می شود.

بازسازی ناوگان برای کاهش آلودگی هوا

سبزی با تاکید بر نقش فرسودگی ناوگان حمل ونقل عمومی بر آلودگی هوا و زیست محیط افزود: پیشنهاد ما در این راستا بازسازی اتوبوس ها بوده که با صرف هزینه ای حدود۷۰ تا۸۰ میلیون برای هر اتوبوس انجام می شود. که طی آن با نوسازی موتور، گیربکس، صندلی ومبلمان برای هراتوبوس آن را برای حداقل۵یا۶ سال کار مجدد بازسازی کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد:این پیشنهاد اعلام و انجام هم شده و در سازمان اتوبوسرانی پیش از ادغام تاکسیرانی واتوبوسرانی بیش از۱۰۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده و اکنون ستون فقرات اتوبوسرانی را این اتوبوس های بازسازی شده تشکیل می دهد. و در وضعیت فعلی بازهم این پیشنهاد را دادیم که بودجه مربوطه اختصاص یابد تا بتوانیم اتوبوس ها را نوسازی کنیم.

سبزی در خصوص وضعیت تاکسی ها گفت: اکنون ۱۳هزار تاکسی فعال در استان داریم که ۵۶۰۰ دستگاه «بیش از۳۰درصد» آنها فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه در دو مجرا کار نوسازی آنها انجام می شود تصریح کرد:یک کار توسعه ای داریم که تاکسی جدید به ناوگان اضافه شود که بر روی آن حرف هست چرا که تاکسی به عنوان وسیله حمل ونقل عمومی به شمار نمی رود و در همه دنیا تاکسی به عنوان وسیله لوکی محسوب می شود.

سبزی در تشریح این موضوع گفت: در اکثر کشورهای دنیا هزینه تاکسی بالاست و این نشان دهنده این است که هرکسی توانایی پرداخت کرایه تاکسی را ندارد در حالی که در کشور ما این موضوع متفاوت است و اکنون به سیاست افزایش تعداد تاکسی ها نقد وجود دارد، در نگاه بعضی از مدیران عملکرد مطلوب افرایش تعداد تاکسی ها بوده است.

وضعیت اتوبوس درشهرکرج با بحران مواجه است/نوسازی ناوگان راهکارموقت کاهش آلودگی هوا

وی افزود: اکنون در طرح توسعه تاکسی ها اتحادیه سهمی را به ما اختصاص می دهد که به ازای پول نقد به اشخاص متقاضی تاکسی واگذار می کنیم که البته در این طرح از آنها تعهد می گیریم که هیچ خط و ردیفی به آنها واگذار نمی کنیم و فقط به عنوان تاکسی گردشی در شهر می توانند کار کنند.چرا که به خطوط تاکسی اضافه نمی کنیم و در خطوط موجود هم ردیف جدید اضافه نمی کنیم و چنانچه کسی متقاضی باشد برای خرید باید مبلغ ۳۱میلیون وپانصدهزارتومان نقد واریز کند تا پژو یا سمند دریافت کند و به صورت گردشی بتواند کار کند.

مدیرارتباطات وامور بین الملل سازمان مدیریت حمل ونقل اضافه کرد: با ظهور اپیلیکیشن هایی مانند اسنپ و تپ سی اضافه کردن تاکسی در شهر تبعات زیادی به دنبال دارد به همین منظور روی بحث توسعه زیاد تمرکز نداریم اما در بحث نوسازی ناوگان در طرح کلید به کلید تاکسی های فرسوده از رده خارج می شود که این طرح در حال اجراست.

سبزی بیان کرد: از سال۹۴ که پروژه بازسازی اجرا شده تاکنون حدود یک هزارو۳۰۰ تاکسی فرسوده «سمندوپژو»از رده خارج شده و در سال۹۶ هم ۵۹۶دستگاه تاکسی اسقاطی داشتیم که در طرح کلید به کلید اسقاط و ماشین های جدید وارد ناوگان شد.

وی افزود:اخیرا طرحی در حال اجراست که نوسازی۳۰۰دستگاه تاکسی فرسوده از طریق وام۴درصد انجام می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما