تات خبر
امروز : جمعه ۸ دی ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۱۰/۰۸ - ۹:۲۳

مدیر آموزش و پرورش اشتهارد:

مدرسه روستای ایپک تنها مدرسه ی شهرستان اشتهارد است که استحکام بنا ندارد

مهدی شاهبختی: تنها سه مدرسه با قدمت بالا در سطح شهرستان داریم که می توان گفت این مدارس از نظر سازه استحکام محکم هستند متأسفانه تنها مدرسه ای که وضعیت مطلوبی از نظر استحکام بناء ندارد مدرسه روستای ایپک می باشد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، شاهبختی مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر بیان داشت: زلزله مهمترین سانحه طبیعی شناخته شده در جهان محسوب می‌شود و ۸۰ درصد تلفات جانی سوانح طبیعی در ایران ناشی از زلزله است و همین امر ضرورت بهسازی لرزه‌ای در مدارس و افزایش پایداری سازه‌های آموزشی در برابر زلزله را بیش از پیش روشن می‌کند.

وی در خصوص ایمن بودن و قدمت مدارس شهرستان بیان داشت: تقریباً تمامی مدارس سطح شهر از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند.
مدیر آموزش و پرورش اشتهارد در ادامه افزود: تنها سه مدرسه با قدمت بالا در سطح شهرستان داریم که می توان گفت این مدارس از نظر سازه استحکام محکم هستند متأسفانه تنها مدرسه ای که وضعیت مطلوبی از نظر استحکام بناء ندارد مدرسه روستای ایپک می باشد.
شاهبختی اظهار داشت: در رابطه با این مدرسه با اداره کل نوسازی مدارس استان البرز مکاتباتی داشتیم و با توجه به زلزله خیز بودن شهرستان اشتهارد مجدانه پیگیر هستیم تا هرچه سریعتر این مدرسه از نظر استحکام بنا به سطح مطلوب برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که مهندسان اداره کل نوسازی استان چندین بار از این مدرسه بازدید کردند که امیدواریم هر چه سریعتر این امر حاصل گردد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان عنوان داشت: تردیدی نیست که این مدارس، علاوه بر اینکه می‌توانند فضای آموزشی برای دانش آموزان عزیز باشند، این ظرفیت را نیز خواهند داشت تا بعنوان محلی امن، برای اسکان مردم در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما