تات خبر
امروز : پنج شنبه ۷ دی ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۱۰/۰۷ - ۱۷:۳۵

فرماندار شهرستان اشتهارد:

امکانات و اقدامات لازم در صورت وقوع زلزله در اشتهارد پیشبینی شده است

ابوالفضل اینانلو: با توجه به پیگیری های انجام شده و مساعدت ستاد بحران استان و هلال احمر استان امکانات و اقلام مورد نیاز شهرستان تا اندازه ای تامین شده که البته فکر می کنم کافی نیست و باید مجدد پیگیری کنیم.

به گزارش اختصاصی تات خبر، ابوالفضل اینانلو فرماندار شهرستان اشتهارد(مسئول مدیریت بحران شهرستان) در گفتگو با خبرنگار تات خبر، در خصوص امکانات مورد نیاز برای کمک رسانی به مردم شهرستان در صورت وقوع زلزله احتمالی، بیان داشت: با توجه به پیگیری های انجام شده و مساعدت ستاد بحران استان و هلال احمر استان امکانات و اقلام مورد نیاز شهرستان تا اندازه ای تامین شده که البته فکر می کنم کافی نیست و باید مجدد پیگیری کنیم .

وی در ادامه افزود: در جلسه مدیریت بحران شهرستان مقرر شد اماکنی از قبیل مصلی نماز جمعه، سالن های ورزشی و برخی مدارس که دارای استحکام بنا هستند در مواقع بروز زلزله استفاده شود، تا کسانی که وحشت از زلزله دارند، در این اماکن مستقر شوند.

فرماندار اشتهارد اظهار داشت: علاوه براین ها محوطه ای در مجاورت شهر در نظر گرفته شده که مجهز به امکاناتی مثل انشعاب آب، برق، گازشهری و تلفن است تا محلی برای اسکان موقت و امداد رسانی به مردم باشد و همچنین تمام نیروها و امکانات اداری شهرستان برای امداد و نجات و سایرخدمات به مردم آمادگی صد درصد را دارند.

وی خاطر نشان کرد: ضروری است که مردم با مسئولین خدمات و امدادرسان همکاری لازم را داشته باشند و برای تامین مایحتاج عمومی تلاشی گسترده شود.

مسئول مدیریت بحران شهرستان ادامه داد: در صورت بروزحادثه بلافاصله باید اعضاء مدیریت بحران شهرستان در فرمانداری حاضر شوند تا نسبت به اخذ تصمیمات لازم و متناسب با زمان اقدام گردد و همچنین تمام اعضاء ستاد موظف به در اختیار گذاشتن همه امکانات و نیروها می باشند.

اینانلو گفت: این زلزله ها نشان داد که موضوع مخاطره زمین لرزه و ضرورت آمادگی در این حوزه تا چه حد ضروری است و در عین حال مزایای عمل کردن براساس دانش روز مدیریت بحران را اثبات کرد.

وی در پایان تاکید کرد: در مجموع باید درصدد تقویت بنیه ستاد بحران باشیم تا در مواقع نیازمشکلی نداشته باشیم البته لازم است مردم عزیز خونسردی و حس همکاری و کمک به همنوعان را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما