تات خبر
امروز : جمعه ۸ دی ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۱۰/۰۸ - ۹:۱۳

رئیس بهزیستی اشتهارد:

طرح مالی خرد در روستاهای شهرستان اشتهارد در حال اجراست/توانمندسازی زنان روستایی از اهداف مهم این طرح است

مهدی فلاح نژاد: یکی از اهداف طرح مالی خرد اشتغال و توانمند سازی زنان روستایی می باشد و این امر به یاری خداوند متعال در تمام روستاهای این شهرستان با کمک و همراهی بخشداران و دهیاران و شورا و مردم محقق می گردد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، مهدی فلاح نژاد رئیس بهزیستی اشتهارد در گفتگو با خبرنگار تات خبر، با اعلام خبر اجرای طرح مالی خرد در شهرستان اشتهارد، افزود: یکی از اهداف مهم طرح مالی خرد اشتغال و توانمند سازی زنان روستایی می باشد و این امر به یاری خداوند متعال در تمام روستاهای این شهرستان با کمک و همراهی بخشداران و دهیاران و شورا و مردم محقق می گردد.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح تأمین مالی خرد بانک کشاورزی و موسسه تاک با بهزیستی مشارکت دارند، متذکر شد: این طرح به دنبال فراهم کردن زمینه دسترسی اقشار آسیب پذیر به تسهیلات بانکی به شیوه آسان است.

فلاح نژاد با تاکید بر اینکه توسعه این برنامه‌ها یکی از اقدامات اساسی موضوع اقتصاد مقاومتی است، گفت: در این طرح مشکل ضامن مرتفع شده و تسهیلات بدون ضامن پرداخت می‌شود و سرمایه اجتماعی و تشکیل گروه خود عامل ضمانت تسهیلات هستند.

رئیس بهزیستی اشتهارد اظهار داشت: توانمندسازی اعضا، بهبود وضعیت زندکی و معیشت افراد، توانمندسازی جوانان روستایی، پرداخت وام به گروههای خودیار متقاضی، استفاده از امکانات و فرصت های روستایی به منظور کاهش مهاجرت، استفاده از خدمات آموزشی و مشاوره ای از دیگر اهداف و مزایای این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: براساس اهداف اعلام شده برای این طرح، این طرح می تواند برای بهبود پس انداز و استفاده بهینه از سرمایه های پراکنده موثر باشد و افراد آسیب پذیر را در این خصوص با ارائه آموزش های لازم، توانمند کند.

فلاح نژاد در پایان یادآور شد: امیدوارم بتوانیم با اجرای این طرح گام بلندتر و اثربخش‌تری در زمینه فقرزدایی برداریم .

انتهای پیام/

دیدگاه شما