تات خبر
امروز : جمعه ۸ دی ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۱۰/۰۸ - ۸:۴۷

کارشناس مذهبی:

حضرت معصومه(س) از اسوه های تقوا و شرافت در تاریخ است/هجرت ایشان عالمانه و در حمايت از ولايت بود

اسماعیل یوزباشی گفت: حضرت معصومه(س) از بانوان با فضیلت و از اسوه های کم نظیر تقوا و شرافت در تاریخ بشریت هستند.

به گزارش اختصاصی تات خبر، یوزباشی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار تات خبر ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز وفات کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه (س)، ایشان را بانویی با فضیلت و با شخصیت از خاندان اهل بیت (ع) توصیف کرده و گفت: حضرت معصومه(س) از بانوان با فضیلت و از اسوه های کم نظیر تقوا و شرافت در تاریخ بشریت هستند.

وی درباره زندگانی آن بانوی بزرگ اسلام افزود: حضرت معصومه (س) در سال ۱۷۳ هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشود و همانطور که می دانیم پدر بزرگوارش امام موسی کاظم(ع) و مادر گرامی اش نجمه می باشد.

یوزباشی اظهار داشت: حضرت معصومه(س) بسیار اهل تدبیر و تحقیق و مطالعه بودند و در میان خانوادن امام موسی بن جعفر، از جهت کمالات علمی و معنوی و سیاسی، به امام رضا(ع) به شدت شبیه بودند.

وي با اشاره به اينكه هجرت حضرت معصومه (س) عالمانه و در حمايت از ولايت بود، بيان داشت: حضرت معصومه(س) در شهر مقدس قم به عنوان نور هدایت الهي و معارف اسلامي است و آستان مقدس حضرت در شهر قم زمينه پيشرفت ديني و مذهبي عالمان بسياري در حوزه معارف اسلامي و قرآني را فراهم كرده است.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: اسم حضرت معصومه(س) فاطمه است ولی ما در روایت امام رضا(ع) داریم که «من زار المعصومه بقم کمن زارنی» اینکه امام لقب معصومه به حضرت فاطمه بنت موسی بن جعفر(س) داده‌اند هم یکی از شواهد است، شاهد دیگر که برای عصمت ایشان عنوان می‌شود عدم ازدواج آن حضرت است که کفوی برای ایشان پیدا نشد و بخاطر همین او با کسی ازدواج نکرد چون کفوی نداشت.

وی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع)، امام صادق(ع)، امام جواد(ع) و امام موسی کاظم(ع) مستقیما در خصوص منزلت حضرت معصومه(س)حدیث دارند.

یوزباشی اضافه کرد: زیارت نامه حضرت معصومه(س) هم از زیارت هایی است که از زبان امام معصوم بیان شده ونشان از عظمت حضرت معصومه(س) دارد.

این کارشناس مذهبی در پایان یادآور شد: حضرت فاطمه معصومه (س) مظهر فضايل و مقامات است روايات معصومان (ع) فضيلت ها و مقامات بلندي را به آن حضرت نسبت مي دهد، برای مثال امام صادق (ع) در اين باره مي فرمايند: آگاه باشيد که براي خدا حرمي است و آن مکه است و براي پيامبر خدا حرمي است و آن مدينه است و براي اميرمؤمنان حرمي است و آن کوفه است بدانيد که حرم من و فرزندانم بعد از من، قم است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما