تات خبر
امروز : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۷:۴۲

مدیر ساخت و توسعه راه های البرز:

احداث ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی با ۵۰ میلیارد تومان کسری مواجه است/ بخشی از پروژه ها علی رغم عدم دریافت اعتبار انجام شد

مدیر ساخت و توسعه راه های البرز گفت: از محل اعتبارات سفر سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان و امسال ۷۰ میلیارد تومان در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان توانسته ایم برای مصوبات سفر اعتبار دریافت کنیم.

به گزارش تات خبر، به نقل از «تیتریک»، مدیر ساخت و توسعه راه های استان البرز درباره مصوبات سفر ریاست جمهوری به خبرنگار تیتریک گفت: احداث راه طالقان هشتگرد مصوب شد و برای این محور سال گذشته از محل اعتبارات سفر ۲ میلیارد تومان و امسال تا کنون ۳۵ میلیارد تومان دریافت کردیم.
علی اصغر کاظمی با اشاره به اینکه ۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارتخانه در سال ۹۵ برای پروژه مذکور دریافت شد افزود: پروژه از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در سال ۹۵ به ۷۰ درصد رسیده است و اوایل تابستان سال آینده بدون تونل این مسیر را زیر عبور می بریم.
وی به شروع پروژه فوق از ۲۰ سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: طی سالهای متمادی احدا راه طالقان – هشتگرد ۳۵ درصد پیشرفت داشت اما طی یک سال اخیر به اندازه این سالها فعالیت داشته ایم و کار حفاری تونل ۲ هزار متری آغاز شده است اما به علت برودت هوا ادامه پیدا نکرده است و در حال ساخت سازه های تونل در کارگاه هستیم تا با مساعد شدن هوا عملیات حفاری تونل را آغاز کنیم.
کاظمی با اشاره به اینکه تونل راه طالقان هشتگرد تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد تصریح کرد: در محور نجم آباد – اشتهارد – هشتگرد یک تقطع غیر هم سطح در سیپورکس به طول راه ۱۰ کیلومتر داشتیم که سال گذشته زمان سفر ریاست جمهور ۴۰ درصد پیشرفت داشت و الان ۱۰۰ درصد به پایان رسیده است.
وی گفت: سال گذشته ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سفر در قالب اسناد خزانه به پروژه مذکور تعلق گرفت و ۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت خانه برای آن دریافت کردیم و امسال تا کنون ۱۹ میلیارد تومان برای این پروژه تخصیص گرفته ایم و ۲ کیلومتر اتصال باند شمالی آزادراه تهران – کرج – قزوین به جاده کرج – هشتگرد امسال آغاز شد و به اتمام رسیده است.
کاظمی افزود: امسال مناقصه ۱۳ کیلومتر اتصال محور ماهدشت – اشتهارد به آزاد راه تهران – کرج – قزوین در قطعه ۳ محور نجم آباد – اشتهارد – هشتگرد برای ماشین های ترانزیت برگزار شده است و در حال انجام است و پایان سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار داشت: بهسازی راه لشکرک – آهار – دیزین – چالوس پروژه دیگری است که در حوزه استان البرز ۲۱ کیلومتر از سه راهی دیزین تا ابتدای پیست ۱۴ کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت انجام شده است و از ابتدای پیست تا قله ۷ کیلومتر در دو قطعه تعریف شده که قطعه اول با پیشرفت ۳۰ درصدی دارد که سال گذشته دو میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر برای آن اخذ شد.
کاظمی به تخصیص ۹۰۰ میلیون تومان در سال جاری برای این قطعه اشاره و تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص کامل تا پایان سال مالی ۹۷ قطعه یک به پایان برسانیم و پروژه دیگر روکش آسفالت ۳۴۷ کیلومتر از راه های استان بود که ۱۰۰ درصد انجام شده است و از سال گذشته ۷ میلیارد تومان و امسال نیز همین مبلغ را  درافت کرده ایم و ۴۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران داریم و در صورت تخصیص صرفا می توانیم بدهی ها را تصفیه کنیم.
وی گفت: از پروژه رفع ۱۰ نقطه حادثه خیز در محورهای ارتباطی استان ۳ نقطه انجام شده است و ۷ نقطه باقی مانده است، سال گذشته بنا بود ۱۶ و نیم میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شود اما سال گذشته ۱ میلیارد تومان و امسال تا کنون ۵۰۰ میلیون تومان دریافت کرده ایم که طرح ما را با مشکل مواجه کرده است چرا که ۲۰ میلیارد تومان برای اتمام ۱۰ نقطه تا پایان سال ۹۷ اعتبار لازم است.
کاظمی افزود: پروژه دیگر احداث ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی بود که قریب به ۶۰ کیلوتر انجام شده و ۴۰ کیلومتر آن باقی مانده است که با توجه به شرایط جوی در حال حاضر امکان فعالیت نداریم اما مباحث عملیات خاکی و … تعطیل نشده و در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی ۲ میلیارد تومان و امسال ۳ میلیارد تومان اعتبار ملی و ۶ میلیارد تومان اعتبار استانی برای پروژه مذکور تخصیص داده شده است اظهار داشت: ۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه کسری داریم و در صورت تحقق مجموع ۱۰۰ کیلومتر را تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.
کاظمی تصریح کرد: از محل اعتبارات سفر در مجموع ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم داشتیم تا تعهدات پروژه را انجام دهیم اما از این مبلغ سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان و امسال ۷۰ میلیارد تومان در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان توانسته ایم برای مصوبات سفر اعتبار بگیریم.
وی گفت: بخشی از پروژه ها علی رغم عدم دریافت اعتبار انجام شده است و در حال حاضر پیشرفت پروژه ها روند خوبی را دنبال می کند لذا با توجه به زمان بندی پروژه ها در نظر داریم تا پایان سال مالی ۹۷ آنها را به سرانجام برسانیم.
مدیر ساخت و توسعه راه های استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: هر دستگاه دیگری که نتواند اعتبار خود را جذب کند ما آمادگی دریافت اعتبارات را برای پروژه های البرز داریم.
انتهای پیام/
دیدگاه شما