تات خبر
امروز : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۸:۱۳

معضل سگهای ولگرد در اشتهارد همچنان ادامه دارد

پرسه سگ‌های ولگرد یا سگ‌های بی‌صاحب از معضلات شهری اشتهارد است که روز‌به‌روز این معضل بزرگ‌تر و حل آن دشوارتر می‌شود، چرا که نه تنها زاد و ولد سگ‌های ولگرد متوقف نمی‌شود، بلکه اتلاف این حیوان به صورت بسیار کند و جسته گریخته صورت می‌گیرد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، پرسه سگ‌های ولگرد یا سگ‌های بی‌صاحب از معضلات شهری اشتهارد است که روز‌به‌روز این معضل بزرگ‌تر و حل آن دشوارتر می‌شود، چرا که نه تنها زاد و ولد سگ‌های ولگرد متوقف نمی‌شود، بلکه اتلاف این حیوان به صورت بسیار  کند و جسته گریخته صورت می‌گیرد.

مشکلات بهداشتی آن ها از یک سو و حرکت گروهی برای یافتن غذا هم از سویی دیگر نه تنها چهره ناپسندی به شهر می دهد بلکه گاهی موجبات رنجش شهروندان نیز شده است.

مشکل به حدی رسیده است که این حیوانات در خیابان های اصلی شهر به صورت گروهی مشاهده می شود و وجود این حیوانات در پارک ها و بوستان ها موجب وحشت کودکان و خانم ها شده است.

سالهاست که طرح زنده‌گیری سگ‌های ولگرد بر اساس مفاد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها با هدف جلوگیری از شیوع امراض مسری و انسانی و حیوانی و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع انسانی حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد بر عهده شهرداری‌ها گذاشته شده است، اما اجرای این طرح هزینه‌های زیادی را در بر دارد و موجب شده که برخی از شهرداری‌ها در اجرای کامل ناکام بمانند.

محمد صفری رئیس شورای شهر اشتهارد نزدیک به ۴ ماه پیش و در ابتدای دوره شورای جدید شهر قول پیگیری معضل سگ های ولگرد را داد و در ابتدای ماه جاری(دی ماه) موسوی مسئول خدمات شهری شهرداری از شروع طرح زنده گیری سگ های ولگرد توسط شهرداری اشتهارد خبر داد.

امید واریم پیش از آنکه شاهد حمله ی این حیوانات به مردم و صدمه به شهروندان باشیم، شهرداری اشتهارد این مشکل را حل کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما