تات خبر
امروز : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۸:۳۰

فرماندار بومی و ساکن اشتهارد، خواسته مردم شهرستان/آیا فرماندار جدید اشتهارد به قوانین کشور عمل خواهد کرد؟!

یکی دیگر از دغدغه های مردم اشتهارد، کمبود مدیر بومی در ادرات شهرستان است، حال باید دید با رفتن اینانلو که فرمانداری بومی بود، شاهد فرماندار بومی دیگری خواهیم بود و یا اینکه به مدیران اجرایی غیر بومی در شهرستان اضافه خواهد شد؟!

به گزارش اختصاصی تات خبر، هفته ی گذشته (بیست و سوم دی ماه) ابوالفضل اینانلو که تا پیش از آن نزدیک به ۶ سال فرماندار شهرستان اشتهارد بود، در دانشگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی فردیس، به عنوان فرماندار جدید شهرستان فردیس معرفی شد ولی هنوز مشخص نیست چه کسی فرماندار جدید شهرستان اشتهارد خواهد بود.

اینانلو در مدت زمانی که به عنوان فرماندار اشتهارد به مردم شهرستان خدمت رسانی کرد توانسته بود رضایت نسبی تمامی اقشار جامعه اشتهارد را بدست آورد و به نوعی اعتدال را رعایت کرد و با وجود کاستی های بسیاری که در شهرستان مشاهده می شد، خدمات خوبی را به مردم ارائه کرد.

هنوز مشخص نیست فرماندار آینده شهرستان اشتهارد چه کسی خواهد بود و امیدواریم هر کسی که انتخاب می شود طبق قانون ساکن اشتهارد باشد، قانونی است که به گفته ی رحمانی فضلی وزیر کشور دولت روحانی، استانداران، فرمانداران و بخشداران طبق دستور رئیس جمهور ملزم هستند که حتما در محل خدمت خود سکونت داشته باشند.

ابوالفضل اینانلو در مدت زمان خدمت خود بارها توسط رسانه ها و مردم به خاطر عدم سکونتش در شهرستان مورد انتقاد قرار گرفت، مساله ای که باعث دوری وی از مردم نیز شده بود.

جدا از قانون موجود که فرماندار را به سکونت در شهرستان اجبار می کند، مردم شهرستان به دلایل مختلف انتظار دارند فرماندار منتخب آینده ی اشتهارد ساکن محل خدمت خود باشد که از جمله ی آنها حس کردن مشکلات موجود در شهرستان است.

با توجه به اینکه اشتهارد بسیاری از امکانات موجود در کرج و شهرهای بزرگ را ندارد، اکثر شاغلین موجود در شهرک های صنعتی اشتهارد ساکن شهرستان نیستند و از طرفی طبق نظر کارشناسان هر چه شاغل بیشتری در شهرستان ساکن باشد، اشتهارد با سرعت بیشتری پیشرفت خواهد کرد، اتفاقی که با توجه به ساکن نبودن فرماندار در محل خدمت خود امری بدیهی به نظر می رسد.

از طرفی شهرستان با مشکلاتی مانند مشکلات محیط زیستی، کمبود آب شرب و غیره دست به گریبان است، مشکلاتی که نیامند حضور فرماندار در شهرستان است تا شاهد رفع هرچه سریعتر آنها باشیم چرا که رفع این مشکلات نیازمند این است که مسئول اول اجرایی شهرستان مستقیم با آنها روبرو شود و آنها را حس کند.

از طرفی طبق گزارش میدانی خبرنگار تات خبر، یکی دیگر از دغدغه های مردم اشتهارد، کمبود مدیر بومی در ادرات شهرستان است، حال باید دید با رفتن اینانلو که فرمانداری بومی بود، شاهد فرماندار بومی دیگری خواهیم بود و یا اینکه به مدیران اجرایی غیر بومی در شهرستان اضافه خواهد شد؟!

انتهای پیام/

دیدگاه شما