تات خبر
امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
پارلمان مجازی ایران
http://up.vbiran.ir/uploads/473150269856140174_ezcom-video-to-.gif
۱۳۹۶/۱۲/۰۱ - ۱۰:۱۳

کارشناس مسائل مذهبی;

حضرت فاطمه(س) اولین شهیده راه امامت و ولایت است/باید فاطمی زیست و مرام و مسلکی فاطمه گونه داشته باشیم

اسماعیل یوزباشی: حضرت زهرا(س) با شهادت خود در راه ولایت به همه شیعیان می گویند که سکوت در برابر ظلم ممنوع است، این ظلم گاهی اوقات تحریف تاریخ، قرآن، حقایق و گاهی بی خیالی در برابر مسائلی است که در جامعه اتفاق می افتد.

به گزارش اختصاصی تات خبر، اسماعیل یوزباشی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار با تات خبر، با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری حضرت فاطمه (س)، اظهار داشت: این بانوی سرافراز اسلام اولین شهیده راه امامت و ولایت است که توسط دشمنان به شهادت رسید.

یوزباشی افزود: حضرت زهرا(س) با شهادت خود در راه ولایت به همه شیعیان می گویند که سکوت در برابر ظلم ممنوع است، این ظلم گاهی اوقات تحریف تاریخ، قرآن، حقایق و گاهی بی خیالی در برابر مسائلی است که در جامعه اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: رویداد‌های تلخ، شرایط سخت بیماری و دوری از پدر بیش از پیش شرايط جسمى و وضعيت روحى حضرت زهرا (س) را دشوارتر می‌کرد، اما حضرت فاطمه (س) با اینکه روز به روز پيكرش آب مى‏‌شد، هیچ شِکوه‌ای از بیماری نداشت.

این کارشناس دینی با اشاره به اینکه رفتار حضرت محمد(ص) با حضرت فاطمه زهرا(س) بسیار زیبا و آموزنده است، ابراز کرد: عادت پیامبر(ص) این بود که هنگام سفر، آخرین دیدارش با حضرت فاطمه(س) و موقع بازگشت، نخستین دیدارش با وى بود و وارد خانه دخترش می‌شد و دو دست مبارکش را بر سر او می‌کشید و آن چنان با او برخورد می‌کرد که بینندگان را به تعجب وا می‌داشت.

وی با بیان اینکه باید فاطمی زیست و مرام و مسلکی فاطمه گونه داشته باشیم، بیان داشت: این ایام زمان مناسبی است تا از کوثر پیامبر گرامی اسلام(ص) یاد شود و در کنار سوگواری ها، جایگاه رفیع حضرت زهرا (س) و درس هایی که به همگان آموختند، بازخوانی شود.

یوزباشی زندگی حضرت علی(ع) با فاطمه زهرا(س) را سراسر لطف، عشق و محبت معرفی کرد و عنوان داشت: روابط خانوادگی حضرت فاطمه(س) برای همه کسانی که خواهان یک زندگی متعالی هستند، درس‎های ارزشمندی را ارائه می‎دهد هر چند تاریخ نتوانسته به خوبی این روابط را ترسیم کند، اما آنچه بر جای مانده نیز قابل توجه است.

وی تصریح کرد: حضور حضرت زهرا(س) در مسجد و ایراد سخنرانی حاکی از آن بود که این بانو در عرصه های سیاسی نیزحضور داشتند وبا بصیرت برای دفاع از ولایت به صحنه آمدند و اولین شهیده راه ولایت شدند.

یوزباشی با بیان اینکه فلسفه دهه فاطمیه زنده نگه داشتن فرهنگ فاطمی است، گفت: فلسفه دهه فاطمیه نشر و ترویج ویژگی های منحصر به فرد حضرت فاطمه زهرا(س) و تبعیت از ایشان است.

وی در پایان تاکید کرد: حضرت زهرا (س) نماد تجلی و درخشش اسلام و ولایت مداری است و ما باید خانواده های خود را به این الگوی خواسته آشنا و تربیت نمایم.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما